امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145851
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن قاضی‌زاده هاشمی امروز در مراسم رونمایی از سانتریفیوژ ارتقا یافته تولید ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن قاضی‌زاده هاشمی امروز در مراسم رونمایی از سانتریفیوژ ارتقا یافته تولید واکسن و داروهای نوترکیب در انستیتو پاستور ایران افزود: بر اساس تفاهمی که با سازمان انرژی اتمی داشتیم قرار است یک بیمارستان بزرگ با حدود 800 تخت برای ارائه خدمات تشخیصی و درمانی پزپشکی هسته‌ای و پرتودرمانی در کشور ایجاد شود.

وی همچنین با اشاره به وعده رئیس جمهور برای تولید واکسن‌های مورد نیاز کشور در داخل گفت: وزارت بهداشت تمام تلاش خود را برای خودکفایی در عرصه واکسن و تولید واکسن‌های مورد نیاز در داخل انجام می‌دهد، هیچ توقفی در این زمینه نداریم و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد عملی شدن این تصمیم در کشور باشیم.

وزیر بهداشت در این مراسم با اشاره به دهه فجر گفت: 36 سال پیش در این چنین روزی حکومت وقت دستور حکومت نظامی داده بود، اما مردم با رهبری امام(ره) حکومت نظامی را شکستند و تا صبح در خیابانها بودند، همه مردم بودند و حکومت که می خواست، تانکها و نیروهایش را از شهرهای دیگر به تهران بیاورد، نهایتاً تسلیم شد و فردای چنین روزی پیروزی انقلاب اسامی از رادیو و تلویزیون اعلام شد.

وی ادامه داد: اوایل انقلاب ما دنبال این بودیم که گاوآهن و کمباین تولید کنیم و بعد از چندد سال سیلو ساختیم اما امروز سانتریفیوژ تولید می کنیم و این پیشرفت کمی نیست.

هاشمی ادامه داد: در آن سالها پزشکان بی سواد کشورهای جهان سوم در ایران طبابت می کردند، حتی از کشورهای پیشرفته اروپایی هم نبودند که بگوییم انتقال علمی صورت می گیرد، افرادی بودندکه اگر سواد داشتند در کشورهای خودشان می ماندند و ما محبور بودیم سالی 400 میلیون دلار چک بکشیم و به این افراد پول بدهیم.

وی گفت: اما امروز با وجود همه تحریم ها، جنگ، فعالیت های گروهک ها در همه حوزه ها از جمله انرژی هسته ای پیشرفتهای بزرگی کرده ایم که همه در مسیر آرامش و رفاه مردم عزیز کشورمان است.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به سخنان علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی که گفته بود، «وزیر بهداشت با تدبیر خود توانسته است، مسئولان را در دولت قانع کنند که بخشی از ردیف بودجه سایر دستگاهها به بخش سلامت اختصاص دهند و البته ما با توجه به اتفاقات خوبی که در حوزه سلامت افتاده راضی هستیم» نیز گفت: بودجه هایی که برای سلامت آمده است، از یک درصد ارزش افزوده و مالیاتی که مردم می دهند، است و بخشی از آن نیز از 10 درصد صرفه جویی یارانه هاست که در بخش سلامت هزینه شده است.

وی همچنین در این مراسم که سورنا ستاری، معاون علمی رئیس جمهوری حضور داشت، گفت: توسعه شرکتهای دانش بنیان در حوزه سلامت، برای تولید محصولاتی است که در گذشته قرار بود در بخش دولتی تولید شود ولی امروز با فعالیت بخش خصوصی و حمایت و مدیریت دولتی در راستای سیاستهای معاونت علمی دولت، انجام می شود.

وی گفت: امیدواریم در همین مسیر بتوانیم به خلق ثروت و فناوری های نوین بپردازیم، یکی از این اقدامات، تولید همه واکسن های مورد نیاز کشور در داخل است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها