امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145857
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی اصغر پیوندی در مراسم افتتاح بخش‌های نورولوژی، پی‌آی‌سی‌یو، کلینیک چشم و دیالیز در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی اصغر پیوندی در مراسم افتتاح بخش‌های نورولوژی، پی‌آی‌سی‌یو، کلینیک چشم و دیالیز در بیمارستان امام حسین، گفت: در بعد آموزش و در سال‌های پس از انقلاب تعداد دانشجو 25 برابر و رشته‌های تخصصی 8 برابر شده است و سهم ما در تولید علم افزایش یافته به طوری که رتبه هفدهمین جهانی را داریم و 40 درصد از تولیدات علمی کشور در حوزه پزشکی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه دارو قبل از انقلاب 25 درصد و اکنون 96 درصد تولید داخل داریم و در بهداشت با استقرار شبکه‌های بهداشتی پوشش 97 درصدی واکسیناسیون و کاهش مرگ و میر کودکان زیر یک سال از 111 به 18 مرگ در هزار تولد  زنده رسیده‌ایم.

پیوندی گفت: نظام سلامت ما چالش‌ها و دغدغه‌های زیادی دارد و اگر فکر کنیم با پول‌های وزارت بهداشت و مجاری رسمی می‌توانیم مشکلات را حل کنیم سال‌ها زمان می‌برد. بنابر این نیازمند کمک‌ گرفتن از مردم و خیرین هستیم.

پیوندی  افزود: برای بخش‌های جدیدی که در بیمارستان امام حسین افتتاح می‌شود بالغ بر 6 میلیارد تومان هزینه شده است که 50 درصد هزینه‌های آن را خیرین داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیمارستان امام حسین تنها بیمارستان خط اول تماس با جمعیت شرق تهران است، 500 تخت دارد که لازم است در زمینه تخت و تجهیزات آن بازنگری شود.

وی افزود: لازم است که افزایش تخت را در مناطق 4، 7 و بیمارستان امام حسین داشته باشیم همچنین نداشتن بیمارستان سوختگی از دیگر مشکلات ماست که با توافق سازمان اوقاف در آینده نزدیک 180 تخت به بهره‌برداری می‌رسد.

پیوندی گفت: همچنین مرکز جامع سرطان به شکل مدرن وجود ندارد که امیدواریم در بیمارستان جورجانی که بلااستفاده مانده این مرکز احداث شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: بیمارستانی که برای بیماران تروما مجهز باشد وجود ندارد که در شرق و جنوب تهران نیاز است راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها