امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145859
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش فارس،  مرتضی طلایی با اشاره به تکلیف مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن گفت: از مردم انتظار دارم علاوه بر شرکت در راهپیمایی، در اداره ...

به گزارش فارس،  مرتضی طلایی با اشاره به تکلیف مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن گفت: از مردم انتظار دارم علاوه بر شرکت در راهپیمایی، در اداره و برگزاری مراسم 22 بهمن مشارکت کنند؛ زیرا یوم الله دهه فجر و 22 بهمن متعلق به آنها است.

وی تاکید کرد:این قبیل مراسم و مناسبت ها نباید دولتی شود، بلکه شهرداری تنها باید برای برگزاری این جشن مردمی نقش تسهیل گری را ایفا کند. در این راستا، ناوگان حمل و نقل عمومی باید در اختیار مردم قرار بگیرد، تبلیغات محیطی به مضامین انقلابی اختصاص یابد، نظافت شهر در مسیر راهپیمایی به خوبی حفظ شود و اقداماتی از این دست باید صورت بگیرد.

22 بهمن به نماد وحدت تبدیل شود

احمد مسجدجامعی با تاکید بر نقش وحدت بخش 22 بهمن گفت: ما 22 بهمن را باید به نماد وحدت و همدلی تبدیل کنیم و زمینه افتراق و دسته بندی و گروه بندی را از بین ببریم. هدف ما در 22 بهمن باید تحقق فرمایش امام (ره) باشد که فرمودند «همه باهم باشیم» و این روز باید تجلی این پیام باشد.

معاونت فرهنگی اجتماعی برنامه ها را باشکوه برگزار کند

عبدالمقیم ناصحی با اشاره به اهمیت 22 بهمن در تاریخ کشورمان گفت: دهه فجر ایام موفقیت و سرافرازی ملت ماست که در این بین، روز 22 بهمن از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ زیرا روز پیروزی ملت است. بنابراین همه اقشار مردم باید در راهپیمایی 22 بهمن حضور باشکوهی داشته باشند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا ادامه داد: برگزاری مراسم 22 بهمن تنها وظیفه دولت، شهرداری یا ارگان خاصی نیست، بلکه وظیفه همه است. البته در این میان شهرداری و به ویژه معاونت فرهنگی و اجتماعی آن نیز وظایفی بر عهده دارند؛ زیرا انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است. به همین جهت برنامه های مدون در بخش های مختلف برای دهه فجر و 22 بهمن مورد نیاز است تا ابعاد گوناگون انقلاب را به مردم و به ویژه نسل جوان که پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را ندیده اند، معرفی کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: انتظار داریم معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری برنامه هایی را که برای این روز تدوین کرده، با شکوه و نظم تمام برگزار کند.

شهرداری کاری کند مردم به زحمت نیفتند

رحمت الله حافظی در خصوص انتظارات شورا از شهرداری در روز 22 بهمن گفت: مردم در خصوص راهپیمایی22 بهمن وظیفه خود را در این خصوص می دانند و حضور چشمگیر و پرشوری را خواهند داشت. تنها انتظاری که از شهرداری می رود، این است که مثل سال های گذشته با فراهم کردن تسهیلات لازم در مسیر راهپیمایی کاری کند تا مردم دچار زحمت نشوند.

شهرداری بستر حضور مردم را فراهم کند

محسن پیرهادی با اشاره به اقدامات شهرداری در روز 22 بهمن گفت: شهرداری به واسطه مسئولیتی که در محیط های عمومی دارد، وظیفه بسترسازی برای تسهیل حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و استفاده از ابزارهای فرهنگی برای ترویج پیام انقلاب را بر عهده دارد. برای مثال شهرداری از یک سو در حمل و نقل عمومی برای روز 22 بهمن تسهیلاتی را در نظر می گیرد و از سوی دیگر، در تبلیغات محیطی شهری پیام های مرتبط با انقلاب و دهه فجر را انتشار می دهد.

وی ادامه داد:بنابراین انتظار می رود این تبلیغات در پایتخت یک کشور انقلابی در یوم الله دهه فجر کاملا به مفاهیم و مضامین انقلابی اختصاص یابد و فضایی برای به نمایش گذاشتن دستاوردهای فعالان این عرصه ایجاد شود.

پیرهادی اذعان کرد: شهرداری در دهه فجر امسال به خوبی کار کرده و باید به همین روند ادامه دهد.البته گرامیداشت دهه فجر و 22 بهمن یک امر اداری نیست، بلکه حس تعلق ما به انقلاب و نظام را نشان می دهد.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: مردم ما همواره نشان داده اند که در عرصه هایی مانند راهپیمایی22 بهمن از مسئولان جلوتر هستند. برای مثال بسیاری از افراد به رغم اینکه شروع راهپیمایی ساعت 9 اعلام می شود، از ساعت 7 در خیابان حضور می یابند تا عشق خود را به انقلاب نشان دهند. بنابراین وظیفه دستگاه ها از جمله شهرداری، فراهم کردن بستر این حضور است.

شهرداری به بهترین وجه در 22 بهمن حضور یابد

حبیب کاشانی با بیان اینکه 22 بهمن تنها متعلق به شهرداری نیست، گفت: این روز متعلق به همه مردم ایران است و همه وظیفه خود را در قبال آن می دانند. شهرداری هم در کنار سایر ارگان ها مثل یکی از دانه های تسبیح به بهترین وجه در راهپیمایی 22 بهمن حضور می یابد و هر ساله شاهد آن هستیم که به رغم حضور میلیونی مردم در خیابان ها، ساعتی بعد از پایان راهپیمایی هیچ اثری از زباله، به هم ریختگی و بی نظمی در شهر نیست.

وی ادامه داد:همه کسانی که در تهران و شهرهای اطراف زندگی می کنند، برای استفاده از زیبایی های این روز در راهپیمایی شرکت می کنند. شهرداری هم در گوشه ای از این کار قرار دارد و من از همه معاونت ها و شهرداری های مناطق همجوار که در برگزاری هر چه باشکوهتر راهپیمایی 22 بهمن مشارکت دارند، قدردانی می کنم.

کاشانی با اشاره به مشارکت شورا در برنامه ریزی های شهرداری برای 22 بهمن گفت: کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر جلسات متعددی را با مسئولان ذیربط در شهرداری داشته اند، اما برنامه ریزی برای راهپیمایی 22 بهمن برای شهرداری تبدیل به وظیفه ای هر ساله شده و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری به اتفاق کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا و سازمان زیباسازی هر ساله برنامه های جالبی را در این روز اجرا می کنند که باعث جذابیت 22 بهمن می شود. به نظر می رسد این اقدامات هر سال گسترش می یابد که جای تشکر از دست اندرکاران دارد.

برنامه های شهرداری با محوریت فرهنگی اجرا شود

حسین رضازاده با تاکید بر ابعاد فرهنگی انقلاب گفت: شهرداری مثل هر سال در مسیر راهپیمایی 22بهمن غرفه های فرهنگی و اجتماعی بسیاری برپا می کند. انتظار ما این است که برنامه های شهرداری با محوریت فرهنگی اجرا شده و همچنین تسهیلاتی برای حضور مردم در راهپیمایی در اختیار آنان قرار بگیرد.


تشریح برنامه های شهرداری در روز 22 بهمن

مدیران فرهنگی شهرداری تهران ضمن تشریح برنامه های شهرداری برای راهپیمایی روز 22 بهمن بر رویکرد فرهنگی این برنامه ها تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران؛ مدیر کل فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به برپایی پردیس های مناطق 22 گانه در مسیر راهپیمایی گفت:مناطق 22 گانه شهر تهران در 22 نقطه از مسیر راهپیمایی، از میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی پردیس های فرهنگی و هنری را برپا می کنند که هر پردیس به طور میانگین 15 غرفه دارد. در این غرفه ها به مسائل متنوعی از حوزه عفاف و حجاب تا سبک زندگی پرداخته می شود. بحث جنگ نرم و فضای مجازی نیز در غرفه هایی در پردیس ها با امکانات لازم پیش بینی شده است.

عبادالله رمضانی ادامه داد: در این غرفه ها به موضوعات مختلفی از جمله تاریخ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن می پردازیم. سراهای محلات نیز با پنج خانه قرآن و عترت، خانه کودک، خانه تسنیم، خانه سلامت و خانه فرهنگ و هنر با تیم های کانونی خود در این غرفه ها حضور دارند. همچنین کمپین آسمان آبی، زمین پاک و کمپین خط سفید نیز در این غرفه ها فعال هستند.

وی افزود: در کنار آن، نمایشگاهی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های علمی و فرهنگی در پردیس ها برپا می شود. برنامه هایی مثل مسابقه نقاشی نیز برای سرگرم کردن کودکان از طریق آموزش غیرمستقیم در نظر داریم.

مدیر کل فرهنگی معاونت اجتماعی و فرهنگی اضافه کرد: کار ساخت و ساز و اجرای پردیس ها از امشب شروع می شود و نیروها و کارکنان فردا از ساعت 8 صبح تا 2 بعدازظهر، در این پردیس ها مستقر هستند. کنار هر پردیس نیز استیجی برای مخاطبان کودک و نوجوان در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت: همچنین جایگاهی به نام چشمه انقلاب اسلامی پیش بینی شده که در آنها 22 غرفه به 22 محله شاخص شهر تهران که در شکل گیری انقلاب اسلامی در سال های قبل از انقلاب و سال 57 نقش داشته اند، اختصاص یافته است. در این غرفه ها خصوصیات آن زمان محلات و نقش آنها در شکل گیری انقلاب اسلامی با ابزارهای گوناگون مثل تئاتر، نمایشگاه عکس و پوستر و ... به تصویر کشیده می شود.

رمضانی خاطرنشان کرد: قریب به 1000 نفر عکاس و فیلمبردار شمسه ای فردا در راهپیمایی حضور دارند که ضمن اینکه نمود حضور شمسه در این مراسم هستند، مسیر راهپیمایی و اتفاقات آن را مستندسازی می کنند و بعد آثار خود را در سِروری که برایشان پیش بینی شده، بارگذاری و در مسابقه عکس و فیلم شرکت می کنند.

مدیر کل فرهنگی معاونت اجتماعی و فرهنگی همچنین گفت: گروه های نمایشی در فضاهای مشخص به اجرای تئاتر خیابانی می پردازند. همچنین فضایی برای آموزش بازیافت در غرفه ها در نظر گرفته شده است. یکی از مسائلی که هر سال بعد از راهپیمایی شاهد آن هستیم، تولید حجم انبوه زباله کاغذی و پارچه ای است که علاوه بر آلودگی فضای شهر و اسراف، به دلیل درج اسماءالله روی بسیاری از آنها، حرمت دارند. به همین دلیل غرفه ای بین پردیس ها در نظر گرفته ایم که افراد را تشویق می کند با جمع آوری و تحویل کاغذهای رها شده به این غرفه، بن کتاب جایزه بگیرند.

وی تاکید کرد:سرود اصلی جایگاه سخنرانی بعد از قرائت قرآن توسط گروهی 300 نفره از اعضای شمسه قرآنی اجرا می شود. ضمنا قبل از سخنرانی رئیس جمهور نیز اعضای سرود قرآنی شمسه، سرودی دیگر را اجرا می کنند.

منطقه 9؛ قدمگاه انقلاب اسلامی

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 9 شهرداری نیز در تشریح اقدامات این معاونت در روز 22 بهمن گفت: با توجه به موقعیت منطقه 9 به عنوان قدمگاه انقلاب اسلامی، شهرداری منطقه در روز 22 بهمن اقدام به برپایی بزرگترین ایستگاه فرهنگی در خیابان آزادی، روبروی ساختمان اصلی شهرداری منطقه می نماید. همچنین استیجی در ضلع غربی خیابان معین برپا می شود.

هاشم فخاری ادامه داد: در این ایستگاه فرهنگی،30 غرفه با موضوعات هویت انقلابی، دینی، ملی، غرفه فرهنگی، غرفه ورزش، غرفه آموزش های شهروندی، غرفه سرای محلات و ... اقدام به ارائه خدمات فرهنگی و هنری به راهپیمایان می کند.

وی افزود:استیج نیز با قرائت قرآن کار خود را شروع می کند و ضمن اجرای گروه های هنری با موضوع انقلاب اسلامی ایران، به معرفی فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در سطح منطقه می پردازد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 9 اضافه کرد: در چهار نقطه از منطقه، اقدام به برپایی فریضه دینی نماز جماعت می نماییم که نقطه اصلی در میدان آزادی به امامت حجه الاسلام قرائتی قرار دارد و علاوه بر آن در میدان استاد معین و خیابان جی نیز نماز جماعت به صورت محلی برگزار می شود.

فخاری در ادامه درباره محتوای غرفه های ایستگاه فرهنگی شهرداری منطقه 9 گفت: غرفه هویت انقلابی شامل داستان انقلاب، نقاشی انقلاب، «قرآن بخوانید جایزه بگیرید» است. در نمایشگاه جنگ نرم مردم با فرقه های نوظهور و ابزارهای دشمن در جنگ نرم شامل ماهواره و بازی های رایانه ای مسئله دار آشنا می شوند. همچنین در بحث هویت دینی، نمایش جهاد فرهنگی را در قالب ماکت و توزیع بروشور داریم. غرفه عکس یادگاری و غرفه نسیم بهشت با حضور مبلغین خانم و آقا از دیگر برنامه های ماست.علاوه بر این، در غرفه سلامت تست قند و فشار خون و معرفی دمنوش ها را داریم. در حوزه بانوان و سازمان های مردم نهاد نیز غرفه هایی داریم که پرده خوانی انقلاب و معرفی فعالیت های سازمان های مردم نهاد در این غرفهانجام می شود.

مسافران نامه رهبر انقلاب را به اروپا می برند

مدیر خانه شهریاران جوان نیز در تشریح برنامه های این نهاد در روز 22 بهمن گفت: امسال برای اولین بار، علاوه بر غرفه هایی که خانه شهریاران در سطح مناطق ایجاد می کند، ستاد مرکزی شهریاران نیز در تقاطع خیابان های فلسطین و انقلاب، 10 غرفه را تحت عنوان پردیس جوانان شهر تهران برپا می کند.

محمد ابویی ادامه داد: در این غرفه ها رادیو جوان، آثار فرهنگی هنری کودکان مثل قلم کاری و گلیم بافی و سایر موارد کارآفرینی، جوانان نخبه، خدمات اجتماعی مثل توزیع بن های فرهنگی بین جوانان، نصب بیانیه درباره هتک حرمت به پیامبر (ص) و ... فعالیت دارند.

وی افزود:همچنین کمپین «نامه رهبرم را می رسانم»در این غرفه ها فعال است که مسافرانی که قصد سفر به اروپا را دارند، می توانند به آن مراجعه و نامه ای را که مقام معظم رهبری برای جوانان اروپایی نوشته اند، دریافت کرده و آن را با خود به اروپا ببرند.

مدیر خانه شهریاران جوان اضافه کرد: غرفه دختران و طومار نسل علی اکبری که یکی از شعارهای خانه شهریاران طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب است، از جمله غرفه های پردیس خانه شهریاران است. همچنین شهرداران مناطق به عنوان مهمانان ویژه در این غرفه ها حضور می یابند.

بسیج؛ محور توزیع اقلام فرهنگی

فرمانده حوزه مقاومت بسیج معاونت امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر رویکرد فرهنگی بسیج در راهپیمایی 22 بهمن گفت: توزیع پلاکاردها و اقلام فرهنگی در مسیر راهپیمایی به طور متمرکز توسط بسیج صورت می گیرد.

مهدی امیری با اشاره به خاستگاه مردمی بسیج گفت: با توجه به حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، بسیج نیز به عنوان یک نهاد مردمی با رویکرد کاملا فرهنگی در این مراسم حضور دارد.

وی ادامه داد:مهمترین اقدامی که بسیج حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی فردا انجام می دهد، برپایی پایگاهی در مسیر راهپیمایی در خیابان آزادی، جنب وزارت کار است که به توزیع پلاکاردها و اقلام مختلف فرهنگی می پردازد. این کار در مسیر راهپیماییبه صورت متمرکز توسط سازمان بسیج انجام می شود و حوزه های مختلف بسیج نیز در مسیر راهپیمایی، ایستگاه های توزیع اقلام فرهنگی را برپا می کنند.

امیری درباره اقلام فرهنگی مذکور گفت: این اقلام شامل پرچم های مختلف با شعارهایی مثل «لبیک یا خامنه ای»، «ما تا آخر ایستاده ایم»، «لبیک یا رسول الله» و ... در سایزهای مختلف می شود. همچنین پلاکاردها نیز با نوشته هایی مثل «نه تحریم نه ذلت، مذاکره با عزت»و «توافقات ننگین مایه ذلت ماست» توزیع می شوند. علاوه بر این، پلاکاردهای ویژه ای به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی با همین مضامین نیز در بین شرکت کنندگان توزیع خواهد شد.

وی درباره برنامه های دیگر بسیج حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی در روز 22 بهمن گفت: ارسال پیامک انبوه برای شرکت کنندگان در راهپیمایی و مشترکان بانک اطلاعاتی که در اختیار ماست، با مضامین سخنرانی های مقام معظم رهبری و حضرت امام (قدس سره) و حضور بسیجیان در راهپیمایی از دیگر اقدامات بسیج در روز 22 بهمن است. در این بین، حضور کارکنان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی، ورزشکاران و اعضای پایگاه بسیج سازمان ورزش به عنوان زیرمجموعه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی در راهپیمایی نیز از جمله برنامه های ما برای 22 بهمن است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها