امروز : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 29
۱۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145860
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سورنا ستاری، امروز در مراسم رونمایی از نسل ارتقا یافته سانتریفیوژ تولید واکسن و داروهای نوترکیب در انستیو ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سورنا ستاری، امروز در مراسم رونمایی از نسل ارتقا یافته سانتریفیوژ تولید واکسن و داروهای نوترکیب در انستیو پاستور ایران افزود: حرکت و مسیر علمی کشور در یکسال گذشته این بوده است که به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم.

وی ادامه داد: مراکز متعدد پژوهشی در کشور داریم ولی باید مردم حس کنند که این تحقیقات در زندگی آنها تأثیر داردد.

وی گفت: در این مسیر ما دو راه داریم، د ولت و دستگاههای دولتی باید تصمیم بگیرند که می خواهند سکاندار، تحقیقات باشند یا هدایتگر آن، نگاه ما این است که این امور باید به بخشهای خصوصی و شرکتهای دانش بنیان واگذار شود و دولت هدایت کند.

ستاری ادامه داد: به عنوان مثال در حوزه نانو، می توانستیم که پژوهشگاه دولتی بزرگ ایحاد کنیم اما کل ستاد نانو کشور 30 نفر پرسنل دارد و 90 پژوهشکده نانو مختلف در سراسر کشور داریم.

وی اضافه کرد: باید نوع نگرش ها را تغییر دهیم و در قالب تسهیلات و وام به شرکتهای دانش بنیان، زمینه گسترش پژوهش و تحقیقات موثر را فراهم کنیم. تولید فناوری باید وارد بخش خصوصی شود.

ستاری گفت: چه کسی گفته، پژوهش درآمدزا نیست، ما می توانیم با برقراری ارتباط بین صنعت و شرکتهای دانش نبیان و فروش پتنت، درآمدزایی داشته باشیم، دانشگاهها  نیز از این مسیر می توانند تولید درآمد کنند اما جهت این تحقیقات باید به سمتی باشد که مردم تغییر و اثر آن را در زندگی روزمره خود ببینند.

معاون علمی رئیس جمهوری ادامه داد: زمینه های مختلفی برای این نوع تحقیقات وجود دارد، حوزه سلامت، انرژی اتمی، حوزه های دفاعی و لیزر تکنولوژی های انباشته ای دارند که اولویت اصلی هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار