امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145874
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منطقه ریف شمالی حمص، واقع در مرکز سوریه به دور از جار و جنجال‌های رسانه‌ای ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منطقه ریف شمالی حمص، واقع در مرکز سوریه به دور از جار و جنجال‌های رسانه‌ای شاهد عملیات& zwnj;های گسترده نیروهای ارتش سوریه برای پایان دادن به حضور و فعالیت گروه‌های مسلح در این منطقه حمص است.

منابع آگاه میدانی سوری در این خصوص اعلام کردند که مناطق اطراف شهر «تلبیسه» مهمترین پایگاه و مقر گروه‌های تروریستی در ریف شمالی حمص شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه بود تا به موازات آن نیروی هوایی ارتش سوریه مواضع گروه‌های مسلح در این شهر را نیز گلوله باران کند.
موقعیت استان حمص در سوریه


اما عملیات ارتش سوریه تنها در جبهه تلبیسه جریان نداشت، بلکه دیگر محورهای ریف شمالی حمص نیز شاهد درگیری‌هایی بین ارتش با تروریست‌ها بود. این عملیات‌های ارتش سوریه که در آرامش و سکوت رسانه‌ای مطلق انجام می‌شود، شاهد پیروزی‌های بزرگی بود، از جمله اینکه نیروها موفق شدند،‌ شهرک «المشیرفه» و تپه‌های اطراف آن از جمله تپه «المقطع» را آزاد کنند و آن را به پیروزی‌های قبلی خود بیفزایند که در آزادسازی منطقه «رأس المقطع» در جنوب روستای «ام السراج» نمود پیدا می‌کرد.
استان حمص


یک منبع آگاه میدانی سوری تصریح کرد که ارتش سوریه در این عملیات‌ها ضربات مهلکی را به گروه‌های مسلح تروریستی وارد کرد و این خسارات‌ها تنها به این مناطق محدود نمی‌شود، بلکه مناطق مسعدة، الدویبة، ام التوینی، السلطانیة، أم صهیریج، عنق الهوى، الدویبة، سلام شرقی و رجم القصر نیز شاهد عملیات‌های گسترده ارتش سوریه است که با پیشروی این نیروها در این محورها به ویژه پس از آزادسازی شهرک «خطاب» در ریف حمص که روز گذشته صورت گرفت، همراه بود.
شهر حمص، مرکز استان حمص به رنگ سبز و شهر تلبیسه به رنگ قرمز مشخص شده


این منابع میدانی تاکید می‌کنند، آنچه در ریف شمالی حمص جریان دارد، پیش زمینه عملیات گسترده ارتش سوریه است تا به حضور گروه‌های مسلح در ریف شمالی حمص به طور کامل پایان دهد. در حالی‌ که از سوی دیگر گروه تروریستی تکفیری «داعش» همچنان تلاش دارند، مناطق از دست رفته به خصوص اطراف میدان نفتی «حقل الشاعر» را باز پس گیرند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها