امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145879
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، اهالی باریکه تحت محاصره غزه طی روزهای اخیر از پرواز فشرده هواپیماهای جاسوسی اسرائیل بر ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، اهالی باریکه تحت محاصره غزه طی روزهای اخیر از پرواز فشرده هواپیماهای جاسوسی اسرائیل بر فرار نوار غزه نگران شده‌اند؛ به رغم اینکه محافل رسمی برداشت های مختلفی از این شرایط دارند.

مردم غزه که هنوز با آثار خرابی‌ها و مصیبت تجاوز 55 روزه تابستان گذشته رژیم صهیونیستی دست و پنجه نرم می‌کنند این روزها که به انتخابات پارلمانی این رژیم نزدیک می‌شود نگران حمله جدید صهیونیست‌ها به نوار غزه هستند.

«ایاد البزم» سخنگوی وزارت کشور فلسطین در غزه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس هدف پرواز هواپیماهای جاسوسی اسرائیل بر فراز نوار غزه را جمع آوری اطلاعات دانست و در عین حال احتمال وقوع تجاوز جدید رژیم صهیونیستی و دست زدن این رژیم به حماقتی تازه را بعید دانست.

وی با اشاره به اینکه نشانه‌هایی از تصمیم اسرائیل برای تجاوز جدید به نوار غزه وجود ندارد، گفت: وزارت کشور فلسطین در غزه و مقاومت خود را برای همه احتمال‌ها آماده کرده و همواره برنامه‌های فوق العاده‌ای برای شرایط اضطراری و تعامل با بحران‌ها در اختیار داریم.

البزم درباره هشدار سران رژیم صهیونیستی و رسانه‌های آنها نسبت به اوضاع در نوار غزه گفت: اشغالگران شاهد شرایط معیشتی دشوار مردم در نوار غزه و مشکلات مربوط به بازسازی نوار غزه در سایه محاصره این منطقه و مسدود شدن گذرگاه‌ها هستند.

روزنامه صهیونیستی معاریو گفته بود نوار غزه امروز به یک بشکه نفتی شبیه است که هر لحظه احتمال انفجار آن می‌رود زودتر از چیزی که انتظار آن را داشته باشیم.

این روزنامه در گزارش خود آورده بود که جبهه شمال برای اسرائیل با خطر بیشتری مواجه است و در مقابل جبهه جنوبی با خطر کم‌تری روبروست اما از زمان جدایی اسرائیل از نوار غزه و سیطره حماس بر غزه این باریکه سرچشمه خشونت علیه اسرائیل تشدید شده است.

بنابراین گزارش نوار غزه اسرائیل را به سه جنگ سوق داده و این منطقه موجب شده که اسرائیل در جهان به ارتکاب جنایت جنگی، نسل کشی، کشتار کودکان و محاصره ظالمانه و گرسنه نگاه داشتن شهروندان فلسطینی محکوم شود.

به نوشته معاریو نوار غزه مشکل راهبردی اصلی است که اسرائیل از سال‌های پیش در زمینه امنیتی، سیاسی و رسانه‌ای با آن درگیر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها