امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145880
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، به موازات اعلام گروه‌های مسلح تروریستی مبنی بر آغاز نبردهایی علیه ارتش سوریه در ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، به موازات اعلام گروه‌های مسلح تروریستی مبنی بر آغاز نبردهایی علیه ارتش سوریه در ریف شمالی درعا، ارتش سوریه نیز در پاسخ به این حملات عملیات گسترده‌ای را در ریف غربی دمشق آغاز کرد که مناطقی از غوطه غربی دمشق تا ریف درعا را شامل می‌شود.

هدف این عملیات در هم شکستن گروه‌های مسلح تروریستی در جبهه‌های همجوار استان درعا و ممانعت ارتباط جغرافیایی مناطق تحت تصرف آنها در دو استان درعا و ریف دمشق بیان شده است، به ویژه آنکه گروه‌های تروریستی فعال در استان درعا از حمایت گسترده اردن، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی برخوردار هستند.
موقعیت استان دمشق و ریف آن در سوریه


این درحالی است که یگان‌های ارتش سوریه مستقر در استان درعا نیز پس از آزادسازی شهر استراتژیک دیر العدس که روز گذشته صورت گرفت، مواضع گروه‌های مسلح و تحرکات آنها در مناطق دیر ماکر، الهباریة، الدناجی، سبسبة، حمریت، کفرناسج، عاعص و الطیحه را هدف قرار دادند.

بازمانده گروه تروریستی «ارتش آزاد» و گروه‌های تروریستی تکفیری وابسته به «القاعده» از جمله «جبهه النصره» مهمترین گروه‌های فعال در جبهه جنوبی سوریه هستند که استان‌های درعا و قنیطره را در برمی‌گیرد.
استان دمشق و ریف آن


اما با آغاز عملیات ارتش سوریه در ریف غربی دمشق، منطقه «دیر ماکر» از روز گذشته شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش سوریه با تروریست‌های تکفیری بود. این درحالی است که نیروی هوایی ارتش سوریه نیز مواضع گروه‌های مسلح در منطقه «الدناجی» در این منطقه را هدف قرار دادند.
غوطه غربی دمشق به رنگ بنفش مشخص شده


همچنین یگان توپخانه ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها در شمال و شرق شهر «داریا» در غوطه غربی دمشق و بزرگراه بین المللی «السلام» ارتباط دهنده دو استان دمشق و قنیطره را هم گلوله باران کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها