امروز : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 24
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145882
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 6
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در جریان سفر «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با «عبدالفتاح ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در جریان سفر «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر در قاهره، رسما از پوتین در کاخ قبه مصر استقبال شد.

در حالی که تنها دو روز از مرگ ده‌ها هوادار باشگاه فوتبال پر طرفدار الزمالک می‌گذرد و از سوی این باشگاه در مصر سه روز عزای عمومی اعلام شده، السیسی ابتدا پوتین را به تماشای یک اجرای اوپرا با مضمون روابط تاریخی دو کشور برد و بعد از آن میهمانی شامی به افتخار او برپا کرد، رئیس جمهور روسیه نیز یک قبضه «کلاشنیکف» روسی به السیسی هدیه داد.

 

روزنامه‌های مصری امروز صفحه اول خود را به مرگ دلخراش ده‌ها هوادار فوتبال در مصر اختصاص دادند و برای اولین بار خواستار برکناری «محمد ابراهیم» وزیر کشور مصر شده که از زمان روی کار آمدن او شهروندان زیادی قربانی خشونت نیروهای پلیس مصر شده‌اند.

در ادامه سفر پوتین به قاهره، رئیس جمهور روسیه آخرین تحولات سیاسی و نظامی منطقه را با السیسی بررسی کرد و دو طرف تفاهم‌نامه‌های اقتصادی و نظامی مشترکی  امضا خواهند کرد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار