امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145885
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه از دیدار نمایندگان این تشکل سیاسی اصلی کردهای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه از دیدار نمایندگان این تشکل سیاسی اصلی کردهای این کشور با رئیس‌جمهور فرانسه در روز یکشنبه گذشته خبر داد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه (PYD)  روز دوشنبه در خبری اعلام کرد: «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه برای نخستین بار با نمایندگان تشکل اصلی کردهای سوریه که شاخه نظامی آن عناصر داعش در کوبانی را شکست داده، دیدار کرد.

بنابر اعلام «صالح مسلم» رئیس این تشکل سیاسی اصلی کردهای سوریه، گفت‌وگوهایی که روز یکشنبه بنا به درخواست حزب اتحاد دموکراتیک میان نمایندگان این حزب و اولاند برگزار شد، به نزدیکی و ارتباط بیشتر با فرانسه اختصاص داشت.

به گفته وی، دو زن به نام‌های «آسیه عبدالله» درمقام معاونت این حزب و «نسرین عبدالله» در مقام فرماندهی واحدهای حفاظت مردمی نمایندگان این تشکل در جریان دیدار و مذاکره با اولاند بوده‌اند.

رئیس حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه همچنین اعلام کرد: «جهان به زودی چهره واقعی کردها را می‌شناسد و این را درک می‌کند که ما تنها نیرویی هستیم که توانسته‌ایم در برابر داعش بایستیم.»

بر اساس این گزارش، شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه در روز 26 ژانویه گذشته پس از چهار ماه درگیری سخت با عناصر گروه تروریستی داعش موفق شدند کوبانی را از اشغال این گروه آزاد کنند.

خانم عبدالله  پس از دیدار با اولاند در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرده است: «ما طی دیدار با رئیس‌جمهور فرانسه به موضوع پیروزی خود در کوبانی، لزوم تسلیح کردهای سوریه بمنظور شکست گروه تروریستی داعش و ضرورت گشایش راهروی بشردوستانه برای انتقال کمک‌ها به کوبانی پرداختیم.»

 انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها