امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145886
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی کمیسیون اروپا امروز در اظهاراتی از شانس اندک حصول توافق درباره بدهی‌

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی کمیسیون اروپا امروز در اظهاراتی از شانس اندک حصول توافق درباره بدهی‌ های یونان طی هفته جاری و در آستانه مذاکرات رهبران دولت جدید آتن با وزرای دارایی منطقه یورو و شورای اروپا خبر داد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، کمیسیون اروپا امروز سه‌شنبه از احتمال اندک حصول توافق درباره بدهی‌های یونان طی هفته جاری خبر داد.

سخنگوی کمیسیون اروپا با اشاره به نشست‌های پیش روی دولت آتن با وزرای دارایی منطقه یورو و نشست آتی شورای اروپا در اظهاراتی اعلام کرد: «ما انتظار داریم که توافق نهایی طی نشست بروکسل یا نشست شورای اروپا در چند روز آینده حاصل شود.»

رهبران جدید یونان از حزب سیریزا فردا چهارشنبه در نشست وزرای دارایی منطقه یورو (یوروگروپ) در بروکسل و پنجشنبه در نشستی اروپایی شرکت خواهند کرد.

یونان هم‌اکنون با بحران اقتصادی دست به گریبان است و برای حل مشکلات مالی‌ خود از نهادهای جهانی وام گرفته است.

آتن عقبگرد از سیاست‌های ریاضتی موردنظر سوی اتحادیه اروپا و بانک جهانی را آغاز کرده و می‌گوید برای بخشیدن نیمی از بدهی‌ها مذاکره می‌کند.

حزب سیریزا که در انتخابات پارلمانی زودهنگام اخیر یونان به پیروزی رسید، با اجرای سیاست‌های ریاضت اقتصادی در ازای دریافت کمک مالی از اروپا و صندوق بین‌المللی پول مخالف است و قصد دارد درباره این توافق از جمله میزان بدهی‌های این کشور، مجددا مذاکره کند.

در پی گسترش بحران در منطقه یورو، یونان یکی از کشورهایی بود که با بحران‌های شدید مالی مواجه شد و اقدام به دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول کرد. مقامات این کشور همچنین برنامه‌های ریاضت اقتصادی را برای مقابله با بحران موجود در دستور کار قرار دادند که موجی از نارضایتی‌های مدنی و مشکلات سیاسی را به دنبال داشته است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها