امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145909
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه صهیونیستی«تایمز اسرائیل» طی گزارشی نوشت: ایران به مدد آخرین دور ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه صهیونیستی«تایمز اسرائیل» طی گزارشی نوشت: ایران به مدد آخرین دور از مذاکرات هسته& zwnj;ای هم اکنون از معافیت‌های تحریمی بهره می‌برد و ادامه این راه احتمال ورود ایران را به پیمان همکاری‌های شانگهای با وجود چین و روسیه بیشتر می‌کند.

بر اساس این گزارش، روسیه هم اینک ریاست چرخشی شورای همکاری‌های شانگهای را بر عهده دارد و «لاوروف» وزیر خارجه این کشور نیز از پذیرش ایران در این پیمان در صورت لغو تحریم‌های سازمان ملل متحد خبر داده است.

در این باره باید گفت، معافیت‌های تحریمی مسیر ایران را برای دریافت سامانه‌های موشکی اس_ 300 و یا اس_ 400  هموار و این کشور به طور پنهانی برنامه‌های هسته‌ا‌یش را ادامه خواهد داد.

«لئونید ایواشوف» مقام اسبق نظامی روسیه نیز در این باره با تایید ضمنی گفت: «احتمالا سامانه‌های موشکی  اس_ 300 را به ایران ارسال می‌کنیم.»

این روزنامه اسرائیلی در ادامه گزارش خود نوشت: برداشتن تحریم‌ها همچنین مسیر ایران را در پیوستن به پیمان شانگهای هموارتر کرده و نیز موجب همکاری‌های نظامی گسترده این کشور با روسیه  و چین خواهد شد در نتیجه پیمان همکاری‌های شانگهای قادر خواهد بود با ایجاد منطقه حائل و ایمنی علیه تحریم‌های یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا که از سوی سازمان ملل متحد نیز تایید نشده‌اند،  موضع‌گیری کند.

این روزنامه در ادامه با اشاره به همکاری‌های نظامی ایران با چین در اکتبر گذشته و رزمایش مشترک دریایی در خلیج فارس نوشت: حلقه مشترک ایران، روسیه و چین خواهان حفظ « بشار اسد» رییس جمهور سوریه هستند و روسیه حتی در سال 2013 قرارداد اکتشاف حامل‌های انرژی را در سواحل سوریه با این کشور منعقد کرد.

این روزنامه در خاتمه نوشت:ایران همچنین چشم به عضویت در پیمان امنیت جامع مسکو یا (CSTO) دارد که بر اساس آن هر حمله علیه یک کشور، حمله علیه کشورهای دیگر که عبارتند از روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، بلاروس و ارمنستان محسوب می‌شود. حتی در صورت تاخیر پیمان امنیت جامع مورد قبول ایران، این کشور با اقدامی سریع به سوی پیمان امنیتی در بین کشورهای حوزه اوراسیا و از طریق عضویت در پیمان همکاری‌های شانگهای برخواهد آمد.

انتهای پیام/

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار