امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14591
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 105
«حسین فرح‌بخش» تهیه کننده و کارگردان سینما در گفت و گو با با خبرنگار سینمایی فارس درباره ویژگی‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم گفت:وزیر ...

«حسین فرح‌بخش» تهیه کننده و کارگردان سینما در گفت و گو با با خبرنگار سینمایی فارس درباره ویژگی‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم گفت:وزیر ارشاد باید شجاع ، شجاع وشجاع  باشد. وزیر باید مدبر  و معتدل باشد این ویژگی‌های برای حضور در وزارت ارشاد کفایت می‌کند.

وی در ادامه درباره انتظار از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انتظار ما این است که بودجه سینما را به رانت خوارها ارایه ندهد. در این حوزه باید فعالیت‌های  زیربنایی را در اولویت کارهای خود قرار دهد. به عقیده من بهتر است در  سینما نظارت کافی وجود داشته باشد و از اعمال نظرهای شخصی و سلیقه‌ای بپرهیزند.

این تهیه کننده سینما در ادامه توضیح داد: سانسور یعنی فراتر از قانون عمل کردن که متاسفانه در این سالها دیده شده است در حالیکه نظارت باید براساس قانون باشد و سانسور و ممیزی سلیقه‌ای حذف شود.

وی با تاکید بر فراهم کردن زیر‌ساخت‌های مناسب در سینما گفت: اگر در مدت چهار سال سالن‌سازی و تجهیز آن‌ها به درستی انجام شود حتما در سینما تاثیر خواهد گذاشت و سینما به اندازه پنجاه سال ارتقاء پیدا خواهد کرد.

فرح‌بخش در خاتمه اظهار داشت: سالن‌سازی به اندازه ساخت فضای سبز در ایران اهمیت دارد ممکن است از یک بوستان تنها تعدادی از افراد بهره ببرند اما از یک سالن سینما می‌توانند همه افراد جامعه استفاده کنند و در فرهنگ‌سازی ارزش و اهمیتی بیش از پیش خواهد داشت.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها