امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145915
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 77
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه پنج جلدی «بچه‌ها بیایید نمایش» شامل نمایشنامه‌هایی کوتاه برای کودکان دختر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه پنج جلدی «بچه‌ها بیایید نمایش» شامل نمایشنامه‌هایی کوتاه برای کودکان دختر و پسر مقطع پیش دبستانی و اول تا سوم دبستان است. اجرای این نمایشنامه‌ها با وسایل معمولی میسر است و اصل مهم در اجرای آنها استفاده از ابتکارات و خلاقیت‌ها با بهره گیری از پیشنهادهای خود کودکان بازیگر است.

این مجموعه به کودکان این امکان را می‌دهد که با دید باز نسبت به نمایشنامه نگریسته و از ساده‌ترین وسایل برای اجرای نمایش خود استفاده کنند. در حقیقت نویسنده این کتاب‌ها سعی داشته در رشد خلاقیت ذهنی کودکان گام‌های موثری بردارد.

یکی از نکات قابل تامل در این کتاب‌ها این است که کودکان می‌توانند اجرا را با توجه به شرایط آب و هوایی تغییر دهند. حتی می‌توانند در بخش‌هایی از نمایشنامه‌ها از بازی‌های محلی بهره برده و نمایش خود را جذاب‌تر کنند. برخی از نمایشنامه‌های این مجموعه به صورت «قصه نمایش» نوشته شده تا در کلاس‌های قصه گویی نیز از آن‌ها استفاده شود.

در ابتدای هر یک از این کتاب‌ها نویسنده نکاتی را به بزرگ‌ترها گوشزد می‌کند تا با عمل به آنها بتوانند یک نمایش کاملا خوب و ارزشمند را ارائه دهند. در بخشی از این کتاب‌ها نویسنده به انتخاب بازیگران نمایش بسیار تاکید دارد و معتقد است که بازیگران باید براساس استعداد، علاقمندی و توانایی جسمی انتخاب شوند چرا که بی توجهی به این نکته باعث می‌شود که هم نمایش ضعیفی ارائه شود و هم آثار تربیتی بدی در بازیگران بر جای بگذارد.

جلد اول این کتاب شامل نمایش نامه‌هایی چون «هی! توداری چیکار می‌کنی!؟»، «من می خوام یه کار خوب انجام بدم!»، «این وَر و اون وَر می ریم...دنبال موجا می ریم!»، «خرس کوچولو خوابش نمی بره!»، «بهتر از این نمیشه!»، «دکمه گمشده!» و «هدیه برای خرسی!» است.

جلد دوم مجموعه به بیان نمایش نامه‌هایی چون «من گشنمه»، «چه جوری باید خوردش»، «لاک پشت کجاست؟»، «یه پسر، یه درخت، یه پیرمرد»، «اون پایین رو نگاه کن»، «بهار تو راهه»، «مارمولک بد ادا» و «خانوم شیره کجاست؟» می‌پردازد.

در جلد سوم این مجموعه نمایشنامه های «گنج! گنج»، «کوزه بدجنس»، «جیک جیک جیک! قار قار قار»، «یه پَر! یه برگ! یه هویج»، «این خورشیده یا قابلمه!؟»، «عید شما مبارک» و «سگ گله! برگرد به خونه ت» برای کودکان روایت شده است.

در جلد چهارم این مجموعه «توپ پر دردسر»، «خرس پرنده»، «بچه‌ها بگید خطر خطر»، «اژدهایی که اژدها نبود»، «بدجوری به من چسبیده»، «نوک کلاغ و گوش خرگوش» و «یه روز، یه سیب فرار کرد» از جمله نمایشنامه‌هایی هستند که کودکان می‌توانند با خلاقیت خود آن را روی صحنه اجرا کنند.

جلد آخر این مجموعه نیز شش نمایشنامه «همون کار قبلی»، «اجازه می دی پیشت بمونم؟»، «راز»، «هرکس بره جای خودش»، «کدوم عروسک قشنگ تره؟» و «آخه بنده کُمُدم» را شامل می‌شود که دنیایی از نمایش‌های زیبا را برای کودکان به ارمغان می‌آورد و نویسنده در همه این نمایشنامه‌ها سعی کرده با زبانی ساده و زیبا کودکان را به اجرای این نمایشنامه‌ها علاقمند گرداند.

چاپ نخست مجموعه پنج جلدی «بچه‌ها بیایید نمایش» مجموعاً با قیمت 37هزار تومان در شمارگان هزار نسخه از سوی انتشارات سروش برای علاقمندان به هنر نمایشنامه منتشر شده است. بهای تک جلدی کتاب‌های این مجموعه نیز با قیمت 7 تا 8 هزار تومان تعیین شده و به صورت تک جلدی نیز قابل تهیه است.

 علاقه‌مندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و مجموعه به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها