امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145924
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سیدمحمد جواد شوشتری» مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران با اشاره به برگزاری این دوسالانه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سیدمحمد جواد شوشتری» مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران با اشاره به برگزاری این دوسالانه درباره تاثیر این رویدادها بر افزایش سطح فرهنگی جامعه گفت: یکی از مسائل کل کشور که همیشه و همه وقت نباید آن را فراموش کرد، بحث هویت است، هویت ملی و انقلابی ما را وا می دارد نام یادگارانی که برای این نظام و مملکت جان فشانی کردند را زنده نگه داریم و از تلاش‌های آنها نیز اطلاع کسب کنیم.
وی در ادامه افزود: انجام فعالیت‌های هنر شهری به طور کلی الگویی برای سایر شهرهای کشور محسوب می شود و اقدام ارزنده سازمان زیباسازی در خصوص مشخص کردن و جانمایی این آثار قابل ستایش است.

مشاور شهردار تهران همچنین خاطرنشان کرد: یک اثر هنری زمانی تاثیر خودش را می گذارد که به صورت صحیحی جانمایی شود یعنی هر اثری در مکانی مناسب، قابلیت اثرگذاری بر مخاطب را پیدا می کند.

به گفته وی، برگزاری برنامه هایی نظیر دوسالانه دیوارنگاری شهری، سبب آشنایی مردم با مقام شهدا می شود و بهترین هایی که انتخاب شده‌اند در عرض دید قرار می گیرند.

شوشتری در پاسخ به سوالی درباره اینکه این دوسالانه چه تاثیری بر جهانگردی و توریسم در شهر دارد، گفت: قاعدتاً وقتی بتوانیم ارزش های افزوده شهرمان را افزایش دهیم و هنر ایرانی در سطح شهر نهادینه شده و تبدیل به شهری گران قیمت و با ارزش از نظر توریستی و گردشگری می شود.

وی با اشاره به اینکه فضاهای جدید شهری توسط این نقاشی های دیواری به وجود می آید، بیان کرد: این فضاهای جدید شهری که توسط آثار هنری ایجاد شده اند، خودشان می توانند توریست ها را در فضای شهری راهنمایی کنند و شرایطی را فراهم می آورد که گردشگر بیشتری وارد تهران شوند. مدیرکل دفتر شهردار تهران در پایان تاکید کرد: این تصاویر و فعالیت های مشابه هنری در شهر هم می تواند ارزش های هنری را به جهانگردان نشان دهد و هم به عنوان یک جاذبه گردشگری به حساب می آید.

نمایشگاه سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری در سه بخش مسابقه شاهدان شهر، بخش پژوهش و مروری بر آثار دیوارنگاری شهری، از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران،  هفته گذشته در فرهنگستان هنر گشایش یافت. همزمان با برپایی این نمایشگاه 100 طرح برگزیده این نمایشگاه  روی دیوارهای شهر تهران از سوی هنرمندان نقاشی خواهد شد. علاقمندان جهت دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی www.zibasazi.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها