امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145968
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۱
تعداد بازدید: 165
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دماوند، حجت‌الاسلام‌ محمود علوی سه‌شنبه شب در مراسم بزرگداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دماوند، حجت‌الاسلام‌ محمود علوی سه‌شنبه شب در مراسم بزرگداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در جمع مردم انقلابی شهرستان دماوند در مسجد جامع این شهر، ضمن تبریک به مناسبت این ایام خجسته اظهار کرد: این ایام یادآور حماسه‌های ماندگار سال 57 و پیروزی عظیم انقلاب اسلامی ایران است؛ سالی که آخرین سنگرهای رژیم ستم‌شاهی فروریخت و نوای آزادی در کشور نواخته شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم همیشه ایام دهه مبارک فجر برای کشور و مردم آن مایه افتخار، برکت، پشتوانه و عزت باشد، افزود: تنها 22 بهمن در سال 57، روز آفرینش حماسی و پیروزی انقلاب اسلامی نبوده، بلکه 22 بهمن در هر سال روز پیروزی بوده و ملت ما در آن حماسه آفریدند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: در سال 57 پیروزی انقلاب خلق شد و در سال‌های بعد از آن مردم با حضورشان از پیروزی خود، صیانت، حراست و پاسداری کردند.

هر سال ضعف اراده دشمنان در مقابله با انقلاب عمیق‌تر می‌شود

علوی با بیان اینکه تجمع هر سال فشرده‌تر از سال‌های قبل و حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن هر سال تضمین‌کننده تداوم انقلاب اسلامی بوده است، تصریح کرد: حضور در این مراسم علاوه بر اینکه بر اراده مردم اثرگذار است، بر اراده دشمنان در مقابله با انقلاب اسلامی ایران نیز مؤثر بود.

وی بیان کرد: هر چه حضور مردم بیشتر باشد، در یأس و ناامیدی دشمن اثر می‌گذارد و ضعف اراده دشمنان در مقابله با انقلاب عمیق‌تر می‌شود.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: اگر در حضور این ملت اندکی کاهش به وجود آید، دشمنان خوشحال و امیدوار می‌شوند و به طمع می‌افتند.

وزیر اطلاعات افزود: خداوند متعال را شاکریم که ملت ایران با هوشمندی، آگاهی، دانش و بصیرت خود همه‌ساله با حضور فراگیر خویش در راهپیمایی 22 بهمن نشان می‌دهند که در اراده ملت ایران برای پیمودن مسیر انقلاب تا تحقق آخرین آرمان‌ها ذره‌ای خلأ به وجود نمی‌آید.

قدرت‌های بزرگ دنیا برابر اراده ملت ایران زانو زده‌اند

علوی ادامه داد: اگر امروز می‌بینیم که قدرت‌های بزرگ دنیا برابر اراده ملت ایران زانو زده‌اند و با ملت ایران که روزی آن را به حساب نمی‌آوردند، به‌عنوان یک قدرت مستقل و متکی به اراده خود به گفت‌وگو می‌پردازند، از برکت حضور مردم در صحنه‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه خداوند متعال را شاکریم که عوامل قدرت جمهوری اسلامی ایران بسیار فراوان است، تصریح کرد: امروز بخش اعظمی از قدرت استراتژیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران متکی بر توانمندی خود فرزندان ایران اسلامی است؛ چه توانمندی موشکی و چه توانمندی در زمینه تسلیحات مختلف با اتکا به توانمندی فرزندان این مرز و بوم شکل گرفته است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه این توانمندی از عوامل قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است، گفت: قطعاً دشمن از این عوامل حساب می‌برد و برد موشک‌های ما در محاسبه دشمن مورد توجه قرار می‌گیرد؛ وقتی‌ اعلام می‌شود موشک‌های ما به تلاویو می‌رسد، دشمن نوعی و وقتی بردش آن کوتاه باشد، به‌طور دیگری از ما حساب می‌برد.

صنعت موشکی در خدمت فناوری ماهواره‌ای ایران قرار گرفته است

علوی ادامه داد: امروز با توان فرزندان ایران اسلامی، صنعت موشکی در خدمت فناوری ماهواره‌ای ایران قرار گرفته و شاهد بودیم که چند روز گذشته باوجود اینکه چند بار در پرتاب این موشک تجربه ناموفق داشتیم، اما در لحظات پراسترس و اضطرابی که متخصصان هوافضا و صا‌ایران در زمان پرتاب و استقرار در مدار این موشک داشتند، توفیق داشتیم از طریق ویدیو کنفرانس لحظه‌ای که ماهواره در مدار قرار گرفت، اشک شوق را در دیدگان آن‌ها مشاهده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع همچون زمانی بود که فرماندهان خبر می‌دادند که به اهداف از پیش تعیین شده رسیده‌اند و شور و شوقی بین رزمندگان به وجود می‌آمد و امروز همین حالت را در بین فرزندانمان در صنعت هوافضا و الکترونیک ایران مشاهده کردیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه این موضوعات در دشمن ترس خاصی ایجاد می‌کند، افزود: در کنار توانمندی‌ها، پیشرفت‌های صنعتی و فناوری در فناوری‌های نوین که دشمن را دچار شگفت‌زدگی کرده و ایران را از جنبه‌های مختلف در کشورهای پیرامون خود و منطقه نیز از امتیاز ویژه‌ای برخوردار است، آن چیزی که در واقع زیربنای قدرت جمهوری اسلامی ایران و تأثیر آن در ابتدای این کشور از همه این عوامل موشکی و ... اثرگذارتر بوده، حضور مردم در صحنه‌های مختلف است.

علوی با اشاره به اینکه بارها این موضوع را تجربه کرده‌ایم، گفت: در ایام جنگ تحمیلی و در شرایطی که عراق از موشک‌های دوربرد برخوردار شده بود و با هواپیماهای بلندپرواز خود تهران را مورد هدف قرار می‌داد، چند روز قبل از راهپیمایی 22 بهمن از طریق رادیو و تلویزیون خود عربده‌کشی می‌کرد که روز 22 بهمن تهران را بمباران می‌کند.

وی تصریح کرد: در شرایط عادی که آن‌ها موشک می‌زدند، چند خانه منهدم می‌شد و افراد کمتری زخمی یا شهید می‌شدند، اما اگر در راهپیمایی موشک پرتاب می‌کرد، یک فاجعه انسانی به وجود می‌آمد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه عراقی‌ها چند روز قبل از 22 بهمن چند موشک به سمت تهران شلیک کردند تا مردم تهدیدهای آن‌ها را جدی‌تر بگیرند، بیان کرد: در روز 22 بهمن مردم پرشورتر در خیابان‌ها حضور داشتند و تمام خیابان‌ها آدم‌هایی بودند که وارد خیابان انقلاب و آزادی می‌شدند و به سمت میدان آزادی حرکت می‌کردند و جمعیت موج می‌زد.

علوی اضافه کرد: دشمن نه‌تنها آن روز جمعیت را بمباران نکرد، بلکه تا دو ماه هیچ موشکی و بمبی به سمت تهران پرتاب نشد؛ چراکه دیدند ملتی که از مرگ نمی‌ترسند را دیگر با چه چیزی می‌خواهند بترسانند.

حضور مردم در صحنه عظیم‌ترین قدرت است

وی حضور مردم را عظیم‌ترین قدرت دانست و خاطرنشان کرد: ما به همت مردم تنها یک 22 بهمن نداشته‌ایم، بلکه تاکنون 37 بار 22 بهمن را تجربه کرده‌ایم که هرکدام آن یک حماسه است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه مردم خود را از روزهای گذشته برای 22 بهمن آماده کرده‌اند، افزود: مردم با حضور خود بار دیگر هوشیاری، هوشمندی، وفاداری و تجدید میثاق خود با امام راحل و مقام معظم رهبری را به نمایش می‌گذارند و از سوی دیگر به دشمن این پیام را می‌دهند که این ملت همچنان با پایمردی، استقامت و مقاومت در مسیر انقلاب خود حرکت می‌کنند و ترفندهای دشمن ذره‌ای بر اراده این ملت تأثیر منفی و بازدارندگی از این مسیر نداشته است.

ظرفیت‌های مطالعه نشده در انقلاب بسیار است

وی با بیان اینکه باید هر سال در کنار این ایستادگی، نگاه تحلیلی و ارزیابی نیز به عوامل پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی داشته باشیم، گفت: ظرفیت‌های مطالعه نشده در انقلاب بسیار است و اکنون جوانان به‌خوبی می‌توانند تشخیص دهند که در همین سال‌های اخیر در مصر، تونس و کشورهای دیگر چه اتفاقاتی افتاده و واقعاً همان‌طوری که مقام معظم رهبری فرمودند این اتفاقات بهار اسلامی بوده است؛ در میدان قاهره مصر نماز جماعت می‌خواندند و این نشان‌دهنده این بوده که این یک حرکت مذهبی به حساب می‌آمده است.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه مردم مذهبی و دینی علیه دیکتاتور خود قیام و آن را سرنگون کردند، افزود: انقلاب مردم مصر و تونس به یک سال نکشید؛ در مصر با کودتای نظامی و در تونس آرام‌آرام با فرایند به‌ظاهر دموکراتیک نیروهای مذهبی و متدین را به حاشیه بردند و آدم‌های سکولار تونس قدرت را در دست گرفتند.

علوی با بیان اینکه دشمنان کم برای انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی نکرده بودند تا آن را از پای دربیاورند اما موفق نشدند، تصریح کرد: یکی از عوامل این موضوع، هوشیاری و هوشمندی رهبری در انقلاب اسلامی توسط امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است.

وی بیان کرد: رهبری تا پیروزی انقلاب در برابر سختی‌ها، تلخی‌ها، کشته و زخمی شدن مقاومت می‌خواهد و امام راحل می‌دانستند در این مسیری که گام ‌برمی‌دارند، این ضایعات وجود دارد و از روز نخست سینه سپر کردند و فرمودند که هم‌اکنون سینه خود را برای سرنیزه‌های دشمنان آماده کرده‌ام، اما برای قبول زورگیری‌های آنها هرگز کوتاه نمی‌آیم.

مردم با هوشیاری مسیر انقلاب را دنبال و توطئه‌ها را خنثی کردند

وزیر اطلاعات ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) در صحبت‌های خود در نجف فرمودند که امیدوارم در مرگ طبیعی از دنیا نروم؛ چراکه زندگی‌ام به اسلام خدمت نکرد و شاید مرگ غیرطبیعی و خون خودم به اسلام خدمت کند.

علوی افزود: امام راحل با آمادگی کامل سینه خود را قبل از دیگران برای شهادت سپر و مسیر انقلاب را تا پیروزی هموار کردند.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب، فراز و نشیب‌ها و تأثیرگذاری دشمن در تزلزل اراده‌ها می‌توانست مؤثر باشد، اما هوشیاری امام راحل باعث شد که در هر عرصه‌ای سیاستی اتحاد و راهبرد حساب‌شده‌ای در پیش گرفته شود و مردم با هوشیاری مسیر انقلاب را دنبال و توطئه‌ها را خنثی کنند.

علوی با اشاره به اینکه توطئه‌هایی که در طول سالیان مختلف در انقلاب شکل گرفت، هر یک می‌توانست یک انقلاب و نهضت سیاسی را از پای دربیاورد، گفت: هوشمندی امام راحل و تداوم مسیر ایشان توسط مقام معظم رهبری عملاً تمام این ترفندها که روزبه‌روز پیچیده‌تر شده را نقش بر آب کرده و امروز انقلاب اسلامی ما از هر زمانی مقتدر و سربلندتر است و افتخار و اقتدار خود را به رخ جهانیان می‌کشاند و دنیا از آن حساب می‌برد.

مستضعفان جهان به نظام جمهوری اسلامی ایران امید دارند

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه مستضعفان جهان به نظام جمهوری اسلامی ایران امید دارند، تصریح کرد: هوشمندی و هوشیاری مردم را از همان آغاز انقلاب شاهد بودیم؛ حرکت‌هایی همواره تلاش می‌کرد که مردم را از نظام و انقلاب اسلامی جدا و پشت سر امام راحل و رهبر معظم انقلاب را خالی کند، اما هوشمندی ملت و پیوند ناگسستنی آن‌ها با رهبری نظام باعث شد تا توطئه‌های دشمن شکست بخورد.

علوی خاطرنشان کرد: از همان آغاز انقلاب، کسانی در کنار امام راحل همچون شهید بهشتی، شهید باهنر، شهید رجایی، مقام معظم رهبری و بزرگان دیگری حضور پیدا کردند که تمام وجودشان سوز مسلمانی و دلسوزی برای انقلاب، کشور و ملت ایران بود.

وی با بیان اینکه دشمنان از همان روز نخست آن‌ها را مورد هدف قرار دادند، ادامه داد: امام راحل با همراهی مردم و همراهی مردم با تفسیر و رهنمودهای امام راحل توسط شاگردان ایشان در بین مردم ضامن تداوم رهرویی راه امام راحل می‌شد.

وزیر اطلاعات گفت: آن زمان دیدیم که منافقان با دروغ‌پردازی و تهمت‌های خود شرایطی فراهم کردند تا بعضی‌ها را متزلزل کنند و جمعی از جوانانی که عمق نداشتند را جذب خود کردند؛ اما سخنان شهید بهشتی و شهید رجایی باعث شد که مردم به هوش بیایند و شمار زیادی از جوانانی که جذب منافقان شده بودند، با سخنرانی آن‌ها به سمت انقلاب برگشتند و در پشت سر امام راحل قرار گرفتند.

علوی افزود: دشمنان دیدند برای اینکه مردم را بتوانند از نظام جدا کنند، باید شهید بهشتی را از اعتبار بیندازند و انواع تهمت‌ها را به وی زدند.

وی با بیان اینکه امام راحل فرمودند که بهشتی مظلوم زیست، مظلوم شهید شد و خاری در چشم دشمنان است، بیان کرد: وقتی بهشتی شهید شد، مردم به خانه وی رفتند و مشاهده کردند که آدمی که به چهار زبان دنیا مسلط و دارای بالاترین تحصیلات بود را چگونه از چشم ملت انداختند و زمانی آنها متوجه بی‌اساس بودن حرف‌ها شدند ولی دیگر بهشتی در میان نبود.

منافقان جایگاهی در انقلاب اسلامی ندارند

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه به لطف خداوند متعال امروز با هوشیاری مردم، منافقان جایگاهی در انقلاب اسلامی ندارند، تصریح کرد: امروز با حضور مردم در صحنه، دشمن نمی‌تواند این ترفندها را به کار ببرد، اما در سالگرد انقلاب باید به هوش باشیم که آنچه انقلاب اسلامی را حفظ کرده، وحدت مردم در زیر سایه مقام معظم رهبری و رهبر امام راحل بوده است و امروز همین موضوع ضامن تداوم نظام مقدس و انقلاب ماست.

وی با اشاره به اینکه در شرایط امروز نیاز به اتحاد داریم، ادامه داد: امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و اتحاد است؛ اگر در کشور صدای وحدت و ندای برادری ایجاد شود، دشمن در مصاف مذاکرات طوری رفتار می‌کند و اگر احساس شود که مسئله مذاکرات به جای اینکه ما را به وحدت برساند، عامل انشقاق ملی و دوقطبی شدن جامعه ما شود، دشمن به‌گونه دیگری برخورد می‌کند.

راهپیمایی 22 بهمن باعث می‌شود دشمن حساب دیگری روی مذاکرات باز کند

وزیر اطلاعات با بیان اینکه تجمع مردم در راهپیمایی 22 بهمن و شعارهای وحدت‌آفرین در آن باعث می‌شود که دشمن حساب دیگری برای نیروهای مذاکره‌کننده ما باز کند، تأکید کرد: مقام معظم رهبری بارها گروه مذاکره‌کننده را تأیید کردند و این گروه با قدرت از منافع ملی و مسائل ملت ایران دفاع می‌کند و هیچ‌گاه عقب‌نشینی نمی‌کند و دشمنان به اینکه ایران را وادار به عقب‌نشینی کند، امید نداشته باشند.

علوی با تأکید بر اینکه وظیفه و رسالت ما این است که در جهت وحدت و هم‌دلی کار کنیم، گفت: دولت به دنبال این نیست که یک جناح سیاسی را سر کار بیاورد و یک جناح دیگر را کنار بزند؛ دولت دکتر روحانی می‌خواهد نیروهای اصلاح‌طلب، اصول‌گرا و مستقل در کنار هم با صمیمیت کار و تلاش کنند.

وی ادامه داد: دولت به دنبال این نیست که در کشور عده‌ای را کنار بزند و کار مملکت را به دست افراد و عده‌ای خاص دهد، بلکه این دولت می‌خواهند کار مملکت در دست همه باشد.

وزیر اطلاعات افزود: رئیس‌جمهور کشورمان در وزارت اطلاعات و در جمع همکاران ما گفت که در کشور یک پرچم برافراشته شده و آن هم در دست مقام معظم رهبری است و ما در زیر این پرچم حرکت می‌کنیم.

علوی با اشاره به اینکه وقتی دشمن نگاه می‌کند که چنین آهنگی در کشورمان شکل گرفته است، احساس خطر می‌کند، تصریح کرد: در این صورت، زمینه برای اختلاف‌افکنی را با تخریب، نقد، حرمت‌شکنی، تهمت زدن، دروغ گفتن، بی‌تقوایی و ... از سوی دشمن مهیا می‌شود.

وی بیان کرد: عده‌ای مشت را گره و همدیگر را تخریب می‌کنند و دروغ به یکدیگر نسبت می‌دهند که این موضوع با مسائل شرعی و وجدان انسانی جور درنمی‌آید؛ چراکه برخی ادعای ولایتمداری و دین‌مداری دارند، اما افکار بی‌اساس خود را پخش می‌کنند و به خورد مردم می‌دهند و جلوه اختلاف در بین مسئولان و خدمت‌گزاران به مردم ترسیم می‌کنند؛ به‌طوری‌که نتیجه آن یأس و سرخوردگی است.

نباید دولت را تضعیف کرد

وزیر اطلاعات اضافه کرد: وقتی مردم مشاهده می‌کنند که مسئولان دست در دست هم تلاش می‌کنند تا مشکلات را برطرف کنند، احساس خوبی پیدا می‌کنند؛ اما وقتی مسئولان رودرروی هم می‌ایستند و همدیگر تضعیف می‌کنند، مردم احساس دیگری به آن‌ها دست می‌دهد.

علوی بیان کرد: دروغ‌های عجیبی وجود دارد که آدم از آن‌ها متأثر می‌شود و انقلابی که بر احیای احکام شرع مقدس اسلامی به وجود آمده است را نمی‌توان با زیر پا گذاشتن احکام شرع مقدس اسلام حفظ کرد.

وی با بیان اینکه وقتی دولتی آغوش باز کرده و در جهت توانمندی‌ها و پیشرفت‌های کشور تلاش می‌کند، نباید آن را تضعیف کرد، گفت: باید این دولت را برای رسیدن به اهدافش کمک کرد.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه 22 بهمن فرصتی برای بررسی این مسائل است، خاطرنشان کرد: با انسجام صفوف پشت سر مقام معظم رهبری می‌توانیم انقلاب را پیش ببریم و پیوند خود را با مقام معظم رهبری در 22 بهمن هر سال تحکیم کنیم و از سوی دیگر، ساختار جمهوری اسلامی ایران را محترم بشماریم.

علوی تصریح کرد: هرچه میان مردم مهر، محبت، هم‌دلی و صمیمیت وجود داشته باشد، می‌توانیم انقلاب را بهتر حفظ کنیم، اضافه کرد: قطعاً اگر خدایی نکرده، اتفاقی برای کشورمان بیفتد، تمام مردم با هر سیاستی که دارند، اسلحه برمی‌دارند و به سمت دشمن نشانه می‌گیرند.

وی ادامه داد: گرایش‌های سیاسی در انتخابات همچون زمین بازی است؛ در مسابقات ورزشی یکی برنده و یکی بازنده است و باید وقتی بازی تمام شد، دست در دست هم دهیم و دوست باشیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه تحریم‌ها اثری بر اراده مردم ما ندارد، افزود: این تحریم‌ها تأثیر بر روی اقتصاد کشور دارد و ملت ما مقابله این تحریم‌ها مشکلات را تحمل می‌کنند؛ تحریم‌ها مشکلاتی را برای کشور درست می‌کنند، اما ملت ما در مقابل مشکلات زانو خم نمی‌کنند.

انتهای پیام/67015/ش40/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها