امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145980
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 150
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان& nbsp;در خصوص اظهارات اخیر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای خود با رویکرد تعامل سازنده وارد مذاکرات هسته‌ای شده تا به این بحران ساختگی پایان دهد.

افخم اضافه کرد: به نظر می‌رسد تکرار استدلال نادرست مبنی بر اینکه تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه باعث حاضر شدن جمهوری اسلامی ایران بر سر میز مذاکرات شده است، با هدف جلب توجه افکار عمومی داخلی آمریکا و مقابله با رقبای سیاسی بیان می‌شود.

وی افزود: امروز ناکارآمدی سیاست اعمال فشار به جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها از جمله میزان پیشرفت چشمگیر برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای نمایان بوده و از نظر ما دقیقا به همین دلیل است که آمریکا به پای میز مذاکرات آمده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد اراده سیاسی برای دستیابی به توافق نیز تاکید کرد: به گواهی گزارشات متعدد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان مرجع مسئول، جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خویش بر مبنای توافق ژنو پایبند بوده که این امر از یکسو نشان دهنده جدیت ایران در تصمیمی که اتخاذ کرده می‌باشد و از سوی دیگر وجود اراده محکم سیاسی در مقامات ایرانی برای دستیابی به یک توافق خوب است.

وی تصریح کرد: اکنون این طرف آمریکایی است که باید سیاست زیاده خواهی را کنار گذارده و با  فائق آمدن بر مسائل داخلی خود، تصمیم نهایی را گرفته و زمینه را برای شکل گیری توافق جامع فراهم آورد.

مرضیه افخم همچنین درباره اظهارات رئیس جمهور آمریکا در خصوص  مسائل داخلی ایران و رابطه دولت و مردم ایران گفت: بهتر است به جای اینگونه اظهارات غیر واقعی و تکراری حضور گسترده مردم ایران در همه مناسبت‌ها و انتخابات از زمان پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون را مرور کنند و بی تردید حضور یکپارچه و وسیع مردم ایران در مراسم راهپیمایی 22 بهمن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان نماد انسجام و همبستگی ملی پاسخی روشن به اینگونه اظهارات است و سستی و شکنندگی مبانی استدلالی آنها را نمایان خواهد ساخت.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای مطرح شده در سخنان رئیس جمهوری آمریکا  مبنی بر حمایت ایران از تروریسم را بی اساس و تکراری خواند و افزود: آمریکا که خود حامی رژیم صهیونیستی و مروج اعمال تروریستی است بهتر است به این سؤال پاسخ دهد که آیا گروه‌های تروریستی که امروز منطقه را  به آشوب کشیده و هر روز مرتکب جنایتی تازه می‌شوند، جز با کمک و پشتیبانی آمریکا و متحدان آن ایجاد شده‌اند؟

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها