امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145988
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان چالوس، قاسم محمد‌کریمی امشب در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: پروژه آزاد‌

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان چالوس، قاسم محمد‌کریمی امشب در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: پروژه آزاد‌ راه تهران ـ شمال یکی از پروژه‌های قدیمی است که در دولت‌های قبلی کلنگ‌زنی شد و دارای چهار منطقه به مساحت 120‌ کیلومتر است.

وی با اشاره به قطعات آزاد‌راه اظهار کرد: مناطق یک تا چهار به‌ترتیب از تهران تا دوآب شهرستانک، شهرستانک تا پل‌زنگوله، پل‌زنگوله تا دوآب کجور و قطعه چهارم نیز از دوآب کجور تا شهرستان چالوس به‌مساحت 20 کیلومتر است که سال‌ها با مشکل روبرو است.

محمدکریمی با بیان اینکه حجم اصلی کار پروژه از سال‌ها قبل شروع شد اما تا سال 79 تنها 60‌ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، افزود: از سال 79 بنا به درخواست دولت وقت اعتبارات مالی مرتبط با این پروژه تزریق شد و در 27 فروردین سال 92 به‌صورت رسمی افتتاح شد.

وی خاطر‌نشان کرد: با وجود اینکه روند اجرای پروژه را 93 درصد اعلام کردند اما برای رفع نقص هفت‌درصد نیز مشکلاتی وجود داشت که این موضوع سبب شد تا رئیس بنیاد مستضعفان قبول کند که با قدرت نواقص را برطرف کند.

مدیر پروژه قطعه چهار آزاد‌راه از استقرار سه شرکت جهادی در محل پروژه آزاد‌راه خبر داد و افزود: در مدت 45 روز که نیروها در محل آزادراه مستقر هستند بالغ بر 340 نیرو با 15 دستگاه در این منطقه در حال کار هستند.

وی با اعلام اینکه 70 نقطه از منطقه چهارم آزادراه دارای نقص بود، اظهار کرد: بیشترین مشکل در زمینه رانش این مسیر بود که سبب بروز مشکلاتی در مسیر می‌شود بنابراین دو اولویت در بازسازی این مسیر در نظر گرفته شد.

محمدکریمی ادامه داد: برطرف کردن 30 نقص در مسیر قطعه چهار آزادراه که شامل مزاحمت در راه‌ها است در اولویت نخست بازسازی آزاد‌راه قرار گرفت که قرار شد تا 20 اسفند‌ ماه به پایان برسد و ایمنی کامل در این مسیر برقرار شود.

وی درباره اولویت دوم در مسیر بازسازی آزادراه نیز خاطر‌نشان کرد: مسایل مربوط به حاشیه کارها مانند آسفالت و مسائلی که در تردد مشکلی ایجاد نمی‌کند نیز از دیگر اولویت‌هایی است که قرار است تا 31 خرداد و قبل از آغاز تعطیلات برطرف شود.

 مدیر پروژه قطعه‌ چهار آزاد‌راه تهران ـ شمال در پایان پرداخت خسارت به مالکان ساختمان‌های مسیر آزادراه را منوط به برآورد هزینه از سوی کارشناسان وزارت راه و شهرسازی، آزادراه و دادگستری دانست و گفت: مطابق قانون به مالکان واحدهای مسکونی که براثر ساخت این قطعه دچار خسارت و آسیب شدند مبالغی پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/86028/ر30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار