امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145995
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 47
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عملیاتی که ارتش سوریه در دو روز اخیر در جبهه عملیاتی جنوب سوریه یعنی 3 استان ریف دمشق و درعا و قنیطره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عملیاتی که ارتش سوریه در دو روز اخیر در جبهه عملیاتی جنوب سوریه یعنی 3 استان ریف دمشق و درعا و قنیطره آغاز کرده، دارای ابعاد استراتژیک بسیار مهمی است.

ارتش سوریه به این طریق تلاش می‌کند، تپه‌های استراتژیک و مهم منطقه را که توسط گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله «جبهه النصره» با حمایت نظامی و لجستیکی مستقیم رژیم صهیونیستی تصرف کرده، باز پس گیرد.

این عملیات همچنین تلاش دارد، دو کمربند امنیتی ایجاد شده در ریف قنیطره و جولان برای رژیم صهیونیستی و شرق درعا برای اردن را از بین ببرد. به همین منظور ارتش سوریه از 2 روز قبل عملیاتی را در جبهه عملیاتی جنوب سوریه آغاز کرد که منطقه‌ای مثلث گونه‌ میان ریف دمشق و درعا و قنیطره را تشکیل می‌دهد.

به همین منظور نیروهای ارتش سوریه با توسعه دامنه عملیاتی خود موفق شدند، روستای «الدناحی» در غرب منطقه «تل مرعی» در نزدیکی ریف درعا را پس از آزادسازی این تپه آزاد کنند و از آنجا به سمت جبهه جنوبی به پیشروی خود ادامه دهند و شهر استراتژیک «دیر العدس» را هم ازاد کنند.

پس از دیر العدس، هدف ارتش سوریه شهرک «کفر شمس» است که در حال حاضر نیروهای ارتش سوریه موفق شده‌اند، تعدادی از تپه‌های استراتژیک اطراف آن را به ویژه «تل مرعی» را آزاد کنند.

اهمیت آزادسازی دیر العدس و کفر شمس در این امر نهفته است که راه را برای ارتش سوریه جهت آزادسازی شهرهای «انخل» و «جاسم» هموار می‌کند که از جمله مهمترین پایگاه‌های گروه‌های مسلح در ریف درعا به شمار می‌آید.

همچنین ارتش سوریه را بیش از پیش به تپه استراتژیک و بسیار مهم «الحاره» نزدیک می‌کند که بر مناطق و شهرهای اطراف اشراف کامل دارد.

ارتش سوریه به این جهت جبهه جنوبی را در راس اولویت‌های خود قرار داده است، چون این جبهه توسط اتاق عملیاتی در «امان»، پایتخت اردن اداره می‌شود که در آن افسرانی از دستگاه‌های اطلاعاتی کشورهای فرانسه، انگلیس،‌ عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی حضور و فعالیت دارند.

دومین هدف ارتش سوریه از فعال کردن جبهه عملیاتی جنوب سوریه پایان دادن به حضور و فعالیت گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» در دو استان درعا و قنیطره است که مورد حمایت مستقیم رژیم صهیونیستی و به عنوان مزدور این رژیم در این مناطق فعالیت و خواسته‌های صهیونیست‌ها در جنوب سوریه پیاده می‌‌کند.

اما سومین دلیل عملیات‌های گسترده ارتش سوریه در جبهه عملیاتی جنوب پایان دادن به همکاری گسترده و عمیق گروه‌های تروریستی مسلح با رژیم صهیونیستی در این بخش از خاک سوریه و ناکام ساختن طرح ارتش این رژیم مبنی بر ایجاد کمربند امنیتی از جولان در سوریه تا مزارع اشغالی شبعا در لبنان است که مشابه آن طی جنگ داخلی لبنان ر جنوب این کشور به وسیله مزدوران آنتوان لحد ایجاد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها