امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14600
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، در ماه‌های اخیر آلبوم‌های متعددی همچون؛ حباب، من خود آن سیزدهم، عاشقانه‌ها، جشن تنهایی، همین، سرنای نوروزی و.. ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، در ماه‌های اخیر آلبوم‌های متعددی همچون؛ حباب، من خود آن سیزدهم، عاشقانه‌ها، جشن تنهایی، همین، سرنای نوروزی و.. از خوانندگان موسیقی پاپ کشورمان روانه بازار شده است. شاید علاقمندان به این نوع موسیقی جویای این موضوع باشند که این آثار در چند تیراژ و یا میزان فروش و استقبال از سوی مخاطبان روبرو شده است. برای رسیدن به این پاسخ‌ها به سراغ تهیه‌ کنندگان و موسسات انتشاراتی آلبوم‌ها رفته‌ایم تا به چگونگی بهتر این موضوع بپردازیم. این گزارش در تلاش است تا فضای استقبال از آثار موسیقی پاپ را بررسی کند .صدالبته استفاده از آمار به منزله نشان دادن برتری فرد و یا گروهی در این عرصه از موسیقی نیست.  
 


 

آلبوم «من خود آن سیزدهم» اثر محسن چاووشی در روزهای پایانی سال گذشته به دست علاقمندان موسیقی پاپ رسید. چاووشی در این اثر با بهره‌گیری از سروده‌های قدمای شاعران کلاسیک همچون خیام، وحشی بافقی، باباطاهر و مولانا تلاش کرد تا اثری به مراتب بهتر از دیگر کارهای خود را با تنظیم مجدد شهاب اکبری، کوشان حداد و امیر جمال فرد روانه بازار کند.

آلبوم «من خود آن سیزدهم» با داشتن قطعاتی همچون؛ غلط کردم غلط، کو به کو، نگار، ستمگر، شیر مردا، من خود آن سیزدهم و.. توانست مخاطبان موسیقی پاپ را با خود همراه کند.

* استقبال از آلبوم «من خود آن سیزدهم» با تیراژ 250 هزار نسخه

«مسعود دهقانی» تهیه کننده آلبوم «من خود آن سیزدهم» در خصوص انتشار و استقبال مخاطبان از این اثر، گفت: آلبوم «من خود آن سیزدهم» با استقبال مخاطبان موسیقی کشور همراه شد و با توزیع چند نوبتی آن توانستیم تعداد 250 هزار نسخه از این آلبوم را به دست علاقمندان برسانیم.
 


 

آلبوم موسیقی «همین» اثری از «رضا صادقی» است که با بهره‌گیری از شاعران و آهنگسازان جوان تلاش کرد تا به گفته خودش ستاره‌های زمینی این عرصه را به جامعه موسیقی کشور آشنا کند.

«همین» با داشتن قطعاتی همچون؛ نترس، دوست دارم خدا ، عاشقتم، کفش آهنی، حس خوب و .. که از سوی موسسه آوای هنر منتشر شد، توانست استقبال مخاطبان این عرصه از موسیقی را به سوی خود جلب کند.

رضا صادقی با انتشار این اثر کنسرت‌های متعددی در اردیبهشت‌ماه برای دوستدارانش به روی صحنه برد.
 


 

* آلبوم  «همین» و «عاشقانه‌ها» به تیراژ 300 تا 400 هزار رسید
 
«علی نیکونیا» مدیر اجرایی موسسه آوای هنری درباره استقبال خوب مخاطبان از این اثر، می‌گوید: آلبوم موسیقی همین در بازده توزیع چند باره خود توانست فروش خوبی را به همراه داشته باشد و اگر به میانگین تعداد تیراژ این اثر بخواهم اشاره کنم باید بگویم که این آلبوم در کنار دیگر آثار موسیقی ما همچون عاشقانه‌ها احسان خواجه امیری به تولید 300 تا 400 هزار نسخه‌ای دست یافت.
 
 * انتشار آلبوم حباب، سرنای نوروزی و جشن تنهاییوی با اشاره به دیگر آثار تولیدی از سوی این موسسه، گفت: آلبوم «حباب» محسن یگانه همانند آلبوم عاشقانه‌ها سه بار تا کنون منتشر شده است و توانست تا 400 هزار نسخه برسد.

نیکونیا با بیان اینکه اعداد و ارقام گفته شده به این عنوان نیست که ما برتر هستیم،  تصریح کرد: آلبوم‌های «سرنای نوروزی» گروه موسیقی رستاک با 300 هزار نسخه و آلبوم «جشن تنهایی» شهاب رمضان با شروع 200 هزار نسخه‌ای از دیگر فعالیت‌های ما در عرصه موسیقی پاپ محسوب می‌شود.
 
* اسقبال از دو آلبوم محمد علیزاده در یک پکیج
 
آلبوم «محمد علیزاده» با عنوان «دلت با منه» توسط شرکت «ایران گام» و پخش «هنر شهر» توانست با قطعات عاشقانه خود در سراسر کشور با توزیع 150 هزار نسخه‌ای استقبال مخاطبان موسیقی را به سوی خود جلب کند.

«دلت با منه» شامل هشت قطعه است که یکی از آنها به نام «شهر باران» چندی پیش در قالب تیتراژ یک برنامه تلویزیونی منتشر شد.

همراه با اثر جدید علیزاده، آلبوم  «سورپرایز» نیز در اختیار مخاطبان قرار گرفته و در واقع این دو آلبوم در یک پکیج مشترک عرضه شده‌اند.

مدیر اجرایی شرکت ایران گام با بیان اینکه توزیع این آلبوم‌ها همچنان ادامه دارد، ‌گفت: آلبوم «محمد علیزاده» با دو پکیچ «دلت با منه» و «سورپرایز» توانست به فروش 150 هزار نسخه‌ای خود دست یابد.

گزارش از: روح‌الله فرقانی
 
انتهای پیام / ا  
برچسب ها:
آخرین اخبار