امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146014
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یاسوج، حجت‌الاسلام مجید انصاری عصر امروز و پس از پایان شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یاسوج، حجت‌الاسلام مجید انصاری عصر امروز و پس از پایان شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران با بیان حضور گسترده مردم امروز در راهپیمایی 22 بهمن در تهران و مراکز استان‌ها، اظهار کرد: امروز شاهد حضور جمعیت یکپارچه و عظیمی بودیم که پشتوانه محکمی برای سرداران عرصه دیپلماسی در مذاکرات هسته‌ای خود بود.

وی ادامه داد: این حضور آن‌ها را از اقتدار و حمایت بیشتری برخوردار کرد و طرف‌های مذاکره می‌فهمند که صرفاً یک تیم مرکب از چند دیپلمات بر سر میز مذاکره نیست، بلکه همه مردم ایران سر میز مذاکره هستند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: همه مردم فهیم و فکور ایران از جهان انتظار دارند که سخن حق آن‌ها را بپذیرند، چراکه این مردم خود قربانی تروریسم و قربانی سلاح‌های شیمیایی بوده‌اند که قدرت‌های جهانی در هشت سال جنگ در اختیار دشمنان گذاشت.

انصاری بیان داشت: این مردم هیچ‌گاه دنبال سلاح هسته‌ای نبوده‌اند و مهم‌تر اینکه دین و فتوای رهبری این موضوع را روشن کرده، بنابراین باید بهانه‌جویی را کنار بگذارند.

این مسئول متذکر شد: جمهوری اسلامی در عمل صلابت خود را اثبات کرده و به نفع صلح و ثبات منطقه است که حقوق حقه مردم ایران به رسمیت شناخته شود و تحریم‌های ظالمانه برداشته شود، چراکه ایران قادر به ایفای نقش مهم در ثبات جهان و خاورمیانه است.

وی متذکر شد: امیدوار هستیم با پیامی که امروز از حضور یکپارچه مردم در راهپیمایی 22 بهمن و حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای انجام دادند، عاملی برای به ثمر نشستن و به نتیجه رسیدن این مذاکرات و اعطای حق مردم و رفع تحریم‌های ظالمانه شود.

انصاری در ادامه به موضوعات اقتصادی اشاره کرد و یادآور شد: یکی از سیاست‌های محوری اقتصاد مقاومتی و سند چشم‌اندازی که تصویب شده و نقشه راه اقتصاد کشور ما بوده کاهش تدریجی در بودجه عمومی به نفت است، چراکه نفت به عنوان یک ثروت بین نسلی باید بازتولید سرمایه‌گذاری مولد شود.

وی تشریح کرد: دولت حتی قبل از کاهش قیمت نفت به دنبال آن بود و میزان وابستگی بودجه را به نفت کاهش داده بود.

انصاری توضیح داد: لایحه‌ای را که دولت تقدیم مجلس کرد، کمتر از 30 درصد وابستگی به نفت در آن وجود داشت و اکنون هم با همراهی که دولت و کمیسیون تلفیق داشته‌اند بودجه تصویب شده و قدری از درآمدهای ما کاهش پیدا کرده و به همان میزان برخی از هزینه‌ها کاهش پیدا کرده، اما انعطاف لازم در بودجه پیش‌بینی شده که اگر تغییر نفت را چه مثبت و چه منفی داشتیم بودجه منعطف باشد.

این مسئول تأکید کرد: در عین حال که درآمد کاهش پیدا کرده، اما توجه به بودجه‌های عمرانی و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای هم در لایحه پیشنهادی دولت مورد توجه بوده است.

انصاری تصریح کرد: این‌ها مجموعه‌ای از سیاست‌ها برای تعادل‌بخشی برای بودجه است که البته اعداد و ارقام هنوز قطعی نیست، اما مطمئن هستم که بودجه متعادل و قابل قبولی داشته باشیم.

وی بیان کرد: توجه به مناطق محروم و موضوع اشتغال و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های خاص به ویژه بخش کشاورزی و آب و بخش سلامت و تسهیل بحث بازرگانی خارجی و همچنین در حوزه نفت و گاز توجه خاصی شده و امیدوار هستیم که حرکت متین دولت تدبیر و امید که همزمان بحث کاهش تورم و خروج از رکود را توأم با هم مد نظر قرار داده‌اند با تصویب لایحه بودجه شتاب بیشتری بگیرد.

این مسئول در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص بحران آب در منطقه و خطری که اکنون همه را تهدید می‌کند، تصریح کرد: 91 درصد آب کشور هزینه بخش کشاورزی می‌شود اما کشاورزی ما هنوز به صورت سنتی است.

وی با توصیه به مردم و ادارات و دستگاه‌ها برای مصرف بهینه آب بیان داشت: دولت 8 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای کارهایی همانند مهار آب‌های زیرزمینی و کارهای بزرگ دیگر در حوزه آب برداشت کرده است.

انصاری، بهبود روابط بین قوا را از دیگر اقدامات دولت برشمرد و افزود: رئیس‌ جمهور هنوز خود را فرزند مجلس می‌داند و ارتباط دولت و مجلس اکنون متعادل و منطقی شده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پایان با اشاره به اینکه تورم از 40 درصد اکنون به 17 درصد کاهش پیدا کرده است، یادآور شد: باید اینگونه برای مردم توضیح دهیم، خودرویی که با سرعت 40 کیلومتر در حال سقوط به دره بود، اکنون با سرعت تنها 17 کیلومتر در حال سقوط است، بنابراین منظور از مهار تورم این است و نباید فکر کنیم که منظور از مهار تورم پایین آمدن قیمت اجناس است؛ بلکه سرعت بالا رفتن تورم پایین آمده است.

انتهای پیام/2571/ذ/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار