امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146052
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه راهپیمایی ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه راهپیمایی پرشکوه 22 بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: اتکا به توان مردم مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است. ما در گذشته قدرت علمی و توانایی و سرمایه انسانی خود را باور نداشتیم و از کوچک‌ترین تا بزرگترین نیازمندی‌های ما از غرب وارد می‌شد.

طبیب‌زاده تصریح کرد: قبل از انقلاب بیشتر نفت ما به سوی غرب و پایگاه منطقه‌ای آمریکا یعنی اسرائیل می‌رفت و شیر نفت ما به این کشورها باز شده بود. آنچه هم به عنوان درآمد نفتی می‌آمد صرف خرید کالاهای خارجی یا صنعت مونتاژ داخلی می‌شد.

وی افزود: آنچه در گذشته از نفت عاید ما می‌شد، برای این کارها صرف می‌شد، نه سرمایه انسانی ما قدرت تولید داخلی داشت نه مسئولان کشور تمایل به رشد و پیشرفت اقتصادی داشتند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: به نظر من یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب برای کشور ما بخش استقلال فکری و استقلال اقتصادی بود که قدرت فکری و نظام سیاسی کشور ما را تغییر داد و خودکفایی داخلی به لحاظ سیاسی به وجود آورد.

طبیب‌زاده ادامه داد: استقلال اقتصادی هم باعث شد ما کمر به تولیدات داخلی ببندیم و به خودکفایی علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی برسیم.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی به مردم عزت ملی داد و پرچم ما در سایه پیشرفت‌های علمی و اقتصادی کشور عزت پیدا کرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: استقلال و آزادی که در سایه جمهوری اسلامی به وجود آمد، به نظر من بعد از 36 سال این شعار و روی پای خود ایستادن بر مبنای جمهوری اسلامی نیز از بزرگترین دستاوردهای نظام است و می‌تواند شعار امروز ما هم باشد.

وی تصریح کرد: شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به همراه شعار نه غربی نه شرقی جمهوری اسلامی نیز یکی از بزرگترین شعارهای امروز ما است.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مردم امروز با حضور خود یک نه بزرگ به آمریکا گفتند. امروز ما شاهد نه بزرگ به تهاجم‌های اقتصادی، فرهنگی و جنگ اقتصادی که امروز آمریکا شروع کرده است بودیم.

وی خاطرنشان کرد: حضور مردم به این معنا است که آنها پشت نظام ایستاده‌اند و هیچ‌وقت عزت خودشان را از دست نمی‌دهند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: ملت ما امروز یک تو دهنی محکم به آمریکا و دشمنان نظام زدند و نشان دادند تحریم‌ها هر چقدر هم سخت باشد مردم حاضرند گرسنگی بکشند و از عزت و شرف خود دفاع کنند.

وی در خاتمه اظهار داشت: ملت امروز نشان داد از جنگ اقتصادی و تحریم خسته نشده و همچنان پشت رهبری و انقلاب ایستاده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار