امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146053
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
سرلشکر سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که در اجتماع پرشور مردم استان آذربایجان غربی ، شهر ارومیه سخن می گفت، با اشاره به ...

سرلشکر سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که در اجتماع پرشور مردم استان آذربایجان غربی ، شهر ارومیه سخن می گفت، با اشاره به حضور میلیونی مردم در سراسر کشور ، بویژه مردم ولایتمدار این استان ، گفت:آنچه که داریم در سایه فداکاری  شهیدان  و صبر و تحمل جانبازان وآزادگان سرافراز است.
وی افزود: 22 بهمن رفراندوم پایبندی نسل های اول و دوم و سوم انقلاب بر اصول و ارزشهای اسلامی است و نمایش مطالبه ملی ،جهت پیگیری عزتمندانه حقوق و کرامت ملت و کشور از دیپلماسی و مذاکرات خارجی است.

وی اضافه کرد: راهپیمایی شما مردم و شعارهای هوشمندانه شما پشتوانه عظیم و جلوه ای از قدرت نرم نظام و عامل  توانمند ساز حکومت در تضمین امنیت ملی و منافع ملی ایران است.

وی ادامه داد:وحدت  و انسجام قومیتهای  ایران از آذری ، کرد و فارس و عرب و بلوچ در راهپیمایی میلیونی امروز ایران نشان دهنده خردمندی ، دوستی و علاقه ذاتی  همه این مردم به اسلام و کشور عزیزمان ایران است و حضور شما جوانان و زنان قهرمان ارومیه در راهپیمایی 22 بهمن یکی از مولفه های قدرت بازدارندگی موثر نظام در برابر هرگونه تهدیدات  خارجی و داخلی است.

وی با اشاره به مطالبه  مردم در این راهپمایی از مسئولین ، گفت:مطالبه مردم عاقل و هوشمند ایران در این راهپیمایی پرشور از مسئولان این است که در مسیر دیپلماسی و مذاکرات منافع ، مصالح و امنیت ملی ایران ، عظمت و کرامت انسانی ملت بزرگ و متمدن ایران ، مقدم بر  هرگونه تعامل قرار گیرد و به طور صریح بر حفظ توانمندی های علمی انرژی هسته ای ایران ایستادگی کنند ، چرا که این  مهم هم اراده ملی و هم آرمان استقلال خواهی و افتخار آفرینی و عزتمندی برای ملت ما است .

سرلشکر صفوی در ادامه به ارائه تحلیلی از شرائط محیط بین الملل  و منطقه ای و ملی در رابطه با انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: با گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب کبیر اسلامی ، به رهبری حضرت امام (ره)و تداوم آن با رهبری حکیمانه   مقام معظم رهبری ، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای  در نظام بین الملل و جهانی ،آمریکا ئیها در دسترسی به نظام تک قطبی قدرت با شکست مواجه شده اند  و جهان به سمت چند قطبی شدن قدرت و چند جانبه گرایی در حال حرکت است.

وی ادامه داد: آمریکائیها به دنبال تشکیل قدرت هژمون یعنی قدرت بلامنازع هم از نظر سیاسی و اقتصادی و نظامی و فرهنگی بودند و لیکن شکست خوردند.  مدت 4 سال سال است که آمریکائیها و اروپائیها و برخی از کشورهای پیرامونی ایران یک جنگ داخلی  خانمان سوز  را به راه انداخته اند ولیکن ایستاگی دولت و ملت سوریه و حمایت ایران ، روسیه و چین  مانع سقوط  دولت سوریه شد.

وی گفت: آمریکا و اروپا با دخالت در کشور اکراین ، دولت قانونی آن کشور را سرنگون کردند و آنگاه فدراسیون روسیه شبه جزیره کریمه را تصرف کرد و از اکراین جدا کرد و آمریکائیها نتوانستند کاری برای بازگرداندن کریمه  کنند  و البته تحریم ها و فشارهایی را بر روسیه وارد کردند و درگیری آمریکا و روسیه وارد مرحله جدیدی گردیده  و جدی شده  است و شاید دوران جنگ سرد دیگری آعاز شده است.

سخنران یو م الله 22 بهمن در شهر ارومیه ، گفت: رژیم  صهیونیسیتی که از حمایت آمریکا برخوردار است و یک روز هم نمی تواند بدون حمایت آمریکا به حیات ننگین و جنایتکار خود ادامه دهد ، بد نبال شکستهای  پی در پی در جنگهای 33 روزه  لبنان و جنگهای 22 روزه و 51 روزه غزه ، در هفته های قبل پاسخ دندان شکنی از حزب ا... لبنان  در مقابل جنایت آنها در قنیطره و به شهادت رساندن عده ای از فرزندان اسلام دریافت کرد و نتوانست عکس العمل نشان دهد و این یک واقعیت و حقیقت است که قدرت آمریکا  رو به کاهش است و این کشور و دولت ، دیگر ابرقدرت نیست .

وی افزود: این یک واقعیت است که رژیم صهیونیستی روبه زوال  و نابودی حرکت می کند و البته آمریکائیها و صهیونیست ها دشمنان سخت ایران طی 36 سال گذشته و هم اکنون بوده و هستند.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به تلاش  جبهه  غربی – صهیونیستی و برخی از کشور های عربی و غیر عربی در راه اندازی گروهک های تروریستی در عراق و سوریه واز بین بردن منابع کشورهای اسلامی گفت:

آمریکائیها و صهیونیست ها بیشترین نفع را از این مسلمان کشی  می برند ، چرا که مسلمانان را به جان هم انداخته اند ، تا رژیم صهیونیستی در امنیت باشد  و زمینه بازگشت آمریکائیها به عراق و منطقه فراهم باشد .

وی ادامه داد: اقدام بی شرمانه  وزارت دفاع آمریکا در آموزش نظامی  بیست تا سی هزار نفری تروریست های مخالف دولت سوریه ، برای سرنگونی دولت قانونی سوریه  ، در حقیقت تروریست دولتی محسوب می شود. تشکیل نیروی ائتلاف برای مبارزه با داعش  در عراق تا کنون با شکست مواجه شده است و ممکن است این ائتلاف اهداف دیگری مثل دخالت در سوریه را دنبال کنند.

وی ادامه داد: اگر جمهوری اسلامی ایران از دولت ها ی قانونی عراق و سوریه حمایت سیاسی می کند و یا مشاوره ارائه می کند ، بخاطر آن است که با اینگونه دخالتها ی کشورهای خارجی و کشتار مردم عراق و سوریه مخالف است و به فضل الهی تا کنون دولت عراق و  سوریه پیروز شده اند  و توانسته اند با این اهداف شوم  و صهیونیستها و غربیها مقابله کنند.

وی اضاقه کرد: دیگر دوران زورگوئی و سلطه طلبی آمریکا ئیها  به سر آمده است و دوران پیروزی ملت های اسلامی ، با بیداری اسلامی آغاز شده است.

صفوی در ادامه با اشاره به رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری  ، و نعمت ولایت فقیه ، گفت: قدر نعمت ولایت فقیه را بدانید ، خصوصیات رهبری خودتان ، حضرت امام خامنه ای را با رهبران و روسای جمهوری و روسای 193 کشور مستقل عضو سازمان ملل  مقایسه کنید .آیا رهبری می شناسید که هم به شعر و ادبیات و هنر تسلط  داشته باشد و بتواند راهبرد فرهنگی ترسیم کند.

وی اضافه کرد:آیا رهبری می شناسید که به علوم روز آشنا باشد و اینقدر نسبت به علم و فن آوری جدید تاکید داشته باشد ؟آیا در جهان رهبری را می شناسید که هفته ای سه روز کلاس درس  برگزار کند؟ علما  و زنان دانشجو وطلبه در  درس ایشان سئوال و اشکال مطرح می کنند و ایشان با خوش رویی پاسخ علمی و فقهی  می دهند.آیا رهبری می شناسید که مسائل سیاسی جهانی را بشناسد و در مقابل زورگویان مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی اینچنین با صلابت از اسلام و مسلمانان ، بلاد اسلامی و  کشورعزیزمان دفاع کند.

وی با اشاره به نقش مقام معظم رهبری در جنگ تحمیلی گفت:آیا رئیس جمهور ی را می شناسید که خودش در جنگ حضور داشته باشد؟ رهبری انقلاب اسلامی ما حضرت امام خامنه ای  از اول جنگ  در خط مقدم جبهه ها حضور داشتند و هم اکنون نیز بعنوان  فرمانده معظم کل قوا در سه سطح  راهبردی ، عملیاتی و تاکتیکی  نیروهای مسلح ارتش ، سپاه ، وزارت دفاع و نیروی انتظامی را فرماندهی و هدایت می کنند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری هشت سال کار اجرایی  و ریاست جمهوری را در سابقه خود داشته اند و به قوتها و ضعف ها و فرصت ها و چالش های کشور و دولت آشنا می باشند  و علاوه بر آن افتخار جانبازی را نیز دارار هستند و در عین صلابت و قاطعیت با قلبی رئوف – مهربان ، دلسوز  ملت هستند.

وی افزود: رهبری انقلاب   مدافع ملتهای اسلامی فلسطین ، عراق و سوریه و لبنان است  و در بین رهبران کشورهای اسلامی ، مقام معظم رهبری اصلح ترین فرد برای رهبری مسلمین هستند و آیا  پادشاهان کشورهای عربی و یا روسای جمهور برخی از کشورهای اسلامی غیر عربی شان و  لیاقت رهبری  مسلمین را دارند؟

صفوی با اشاره به ساده زیستی مقام  معظم رهبری و خصوصا ایمان و سلامت خا نواده معظم له گفت:

 مقام معظم رهبری انسانی ساده زیست و غمخوار محرومان و مستضعفان است و فرزندانی پاک ، مومن و سالم دارند ، چهار فرزند ایشان در لباس طلبگی هستند و زندگی ساده ای دارند.

صفوی با اشاره به دیدار آقای پوتین با رهبر معظم انقلاب ، گفت : در این دیدار مفام معظم رهبری خطاب به  آقای پوتین  فرمودند ما روسیه ای قدرتمند و ایرانی مستقل می خواهیم . فرمایشات  مقام معظم رهبری در این دیدار برای دو کشور و ملت راهبردی و تعیین کننده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها