امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146083
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور،‌ اصغر اصغر جهانگیر در جمع

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور،‌ اصغر اصغر جهانگیر در جمع کارکنان ستاد مرکزی سازمان زندان‌ها با تبریک یوم‌الله 22 بهمن شرکت در این همایش بزرگ را نشان دهنده وحدت در جامعه اسلامی و وفاداری مردم به امام و انقلاب دانست و گفت: شرکت هر یک از افراد در راهپیمایی 22 بهمن تیری بر قلب دشمنان نظام و اسلام است.

وی در ادامه با ترسیم نقش امام خمینی (ره) در شکل گیری و استمرار نظام اسلامی به تبیین استراتژی‌های ایشان برای بازگشت جامعه به اسلام ناب محمدی (ص) پرداخت.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با اشاره به سیره امام راحل (ره) گفت: امام خمینی (ره)  در طول حیات پر برکت خود 3 استراتژی مهم را ترسیم و برای تکمیل و عرضه آن تلاش کرد، اولین استراتژی حضرت امام (ره) حفظ  اسلام از طریق بازگشت به اسلام ناب محمدی بود. ایشان تنها راه برون رفت مسلمین از مشکلات را بازگشت به اسلام مکتبی تشخیص داد.

 وی گفت: اسلام مورد نظر امام یک اسلام  فرا نهادی است چرا که ایشان ظرفیت‌های نهادهای نهفته در اسلام را فراتر از زندگی فردی می‌دید و از آن‌ها برای اقتدار اسلام استفاده می‌کرد. امام راحل اسلامی را به ما معرفی کرد که جهان شمول و مرزهای آن نه جغرافیایی بلکه عقیدتی است.

جهانگیر تصریح کرد: اگر امروز حمایت از مردم مظلوم فلسطین و لبنان و همه سرزمین‌هایی که محرومین و مظلومین و مسلمانان در آن هستند در دستور کار نظام جمهوری اسلامی ایران هست به برکت این نگاه جهان شمول امام خمینی(ره)  است و رسیدن به این اسلام که هم عزت و اقتدار دارد و هم برنامه کامل زندگی، فقط در بازگشت به اسلام مکتبی و ایجاد نظامی است که بتواند این شرایط را فراهم کند..

این مقام ارشد قضایی افزود: در نگاه امام ، اسلام دینی اجتماعی است که باید در زندگی آحاد مردم نمود عینی داشته باشد. یعنی علاوه بر جنبه های تربیتی فردی، جنبه‌های اجتماعی آن نیز اقتدار آفرین است.

وی افزود: نماز جمعه و جماعات و استفاده از ظرفیت‌های عظیمی چون حج و امر به معروف و نهی از منکر و تولی و تبری در این حوزه قابل طرح است که امام خمینی(ره) این ظرفیت‌ها را احیاء و نقش سیاسی، عبادی، اجتماعی آن را توسعه داد و امروز می‌بینیم پایه‌هایی که امام خمینی(ره)  برای ایجاد نظام اسلامی طرح ریزی کرد تماماً منبعث از قرآن و احادیث و سیره ائمه علیهم‌السلام بوده است.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه با بیان اینکه امام خمینی(ره) حفظ و بقای نظام اسلامی را در گرو بقای ولایت فقیه می‌دانستند، گفت: حضرت امام خمینی(ره)  بارها فرمودند پشتیبان ولی فقیه باشید تا به کشور شما آسیبی نرسد چراکه حفظ ولایت فقیه و پشتیبانی از ولایت امر مسلمین ضامن حفظ نظام اسلامی است، پس یکی از رمزهای موفقیت و استمرار نظام اسلامی حفظ این جایگاه است و باور اینکه وقتی کسی در این جایگاه قرار گرفت امر او در جزئی‌ترین مسائل زندگی لازم الاجراست.

رئیس سازمان زندان‌ها تصریح کرد: اگر می بینیم امروز کشورمان از تمامی بلایایی که ناشی از تحریم‌های خارجی و توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی است به سلامت عبور کرده  ناشی از این تفکر با اخلاص امام و دقت نظر ایشان در پایه‌ریزی این حکومت بوده است که تا امروز از برکات آن برخوردار هستیم.

مشاور رئیس دستگاه قضا سومین رکن حفظ و استمرار نظام اسلامی را پشتیبانی مردم عنوان کرد و گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی مردم را در حفظ نظام مساوی با حفظ ولایت فقیه می‌داند و از این دو به عنوان ارکان حفظ نظام اسلامی یاد می کند. ایشان با طرح موضوع امت اسلامی نظرات بسیار مفصل و دقیقی را مطرح کردند.

وی تصریح کرد: ایشان می‌فرمایند باید تلاش شود که امت اسلامی از استضعاف نجات پیدا کند. وقتی مستکبرین و دشمنان تلاش می‌کنند تا با تبلیغات منفی کاری کنند که جامعه اسلامی خودش را ضعیف بپندارد ما باید تلاش کنیم که این حربه را از دشمن بگیریم و ایمان بیاوریم که وقتی امت واحد باشیم قدرتی پیدا می‌کنیم که در مقابل همه استکبار خواهیم ایستاد.

جهانگیر نمود امت اسلامی را در صحنه‌های مختلف انقلاب در دفاع مقدس 8 ساله، در جهاد خودکفایی و انتخابات گوناگون و حضور مردم در راهپیمایی‌ها دانست و گفت: حضور مردم در راهپیمایی‌ها به ویژه راهپیمایی یوم الله 22 بهمن نشانگر این مطلب است که مردم نسبت به انقلاب، امام و رهبرشان وفادارند و حاضرند برای این امر تا پای جان بایستند. اگر امروز دشمن به خودش اجازه نمی‌دهد که علیه ما حرکتی کند علاوه بر توان بالای نظامی ما، پشتیبانی مردم از نظام و ولایت و حضور آن‌ها در عرصه‌های مختلف است.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دنیای استکبار علیه ملت ایران در طول 36  سال گذشته و با بیان تلاش امام خمینی (ره) برای استقلال نظام اسلامی در ابعاد گوناگون، گفت: امام خمینی (ره) دائما به دولت مردان هشدار می‌داد که دولت اسلامی باید تلاش کند در درجه اول مردم را از وابستگی‌های اقتصادی نجات بدهد و به طبقات محروم جامعه توجه ویژه داشته باشد چرا که اگر ما وابستگی اقتصادی‌مان به خارج ادامه داشته باشد این وابستگی اقتصادی منجر به وابستگی اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و حتی نظامی می‌شود پس باید تلاش کنیم که اجازه ندهیم این وابستگی‌ها ادامه پیدا کند.

وی افزود: اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب هم امام راحل و هم مقام معظم رهبری بحث خود اتکایی و جهاد خودکفایی و تلاش برای خودکفایی در همه ابعاد مختلف جامعه را مطرح کردند به همین علت است و ما به عنوان یک مسلمان وظیفه داریم که تمام تلاشمان را بکنیم تا از سرمایه‌هایی که در اختیارمان است با صرفه‌جویی مراقبت کنیم تا خودکفایی را تحقق بخشیم.

رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به تأکید امام خمینی(ره)  به اصل وحدت، گفت: امام راحل وحدت را به عنوان رمز موفقیت در جامعه اسلامی مطرح کرد وحدتی که حضرت امام(ره) منظور نظر داشتند وحدت بین شیعه و سنی، وحدت بین همه اقوام و افراد در جامعه بود. امروز همین وحدت در خارج می‌تواند مقابل همه زورگویی‌ها بایستد و در داخل می‌تواند همه توطئه‌ها را خنثی کند.

مشاور رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود گفت : نکته مهم دیگری که امام در راس نظام اسلامی مرتب آن را یادآوری می‌کرد حفظ آمادگی مادی و معنوی  امت اسلامی و دولت اسلامی بود. آمادگی مادی با تشکیل ارتش بیست میلیونی به فرمان امام خمینی (ره) شکل گرفت که امروز حاصل آن توان بالای نظامی و انتظامی در کشور است. لیکن  امام خمینی (ره) هرجا که از آمادگی مادی سخن می گفت از آمادگی معنوی نیز به عنوان یک آمادگی فراتر یاد می کرد و آن آمادگی در خودسازی، تقوا، تهذیب نفس و تزکیه نهفته بود.

وی افزود: یعنی زمانی که خودمان را از نظر تقوایی رشد بدهیم قطعا آماده هرگونه جانفشانی در راه ارزش‌های اسلامی می‌شویم و آنچه که باعث پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل دشمن تا دندان مسلح شد همین آمادگی معنوی بود که امام خمینی (ره) روح آن را در جامعه دمیده بود.

جهانگیر گفت: امام خمینی (ره) به عنوان یک استراتژیست بزرگ تاریخ معاصر تلاش کرد تا اضلاع بازگشت به اسلام ناب محمدی را در احیای تمام ظرفیت های نهفته در دین اسلام و حفظ اسلام را در عصر حاضر مترادف با حفظ نظام اسلامی و حفظ نظام  را در سایه حفظ ولایت و حفظ امت اسلامی تفسیر و تحلیل کند و انقلاب و نظامی را به یادگار گذاشت که امروز پس از گذشت 36 سال همچنان با رهبری داهیانه خلف صالح ایشان،حضرت آیه الله العظمی خامنه ای مد ظله العالی پرچمدار اسلام ناب محمدی در جهان  است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز وظیفه ما این است که ببینیم در این مثلث استراتژی که امام (ره) ترسیم کرده است در کجا قرار داریم تا بر اساس آن و پیروی از مقام عظمای ولایت امر بتوانیم دین خودمان را به این نظام مقدس ادا کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار