امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۰۲:۵۵
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1461
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 228
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه برگزاری رژه ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه برگزاری رژه یگان‌‌های ارتش که به مناسبت 29 فروردین (روز ارتش) در جوار بارگاه ملکوتی امام خمینی (ره) برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص اظهارات غربی‌ها مبنی بر روی میز بودن گزینه نظامی برای مقابله با ایران اظهار داشت: در مذاکرات آلماتی جمهوری اسلامی ایران از موضع منطق و دلیل صحبت کرد اما آنها در قبال این مواضع منطقی ایران، حرفی برای گفتن نداشتند و این یک شکست استراتژیک برای آنها در این مذاکرات بود.

فیروزآبادی گفت: بعد از این موضوع آمدند حرف‌های گنده‌تر از دهانشان زدند و گفتند که گزینه نظامی روی میز است. اما این به معنی اینکه تهدید نظامی وجود داشته باشد نیست بلکه آنها این گزینه را در کنار ده‌ها گزینه دیگر دارند که می‌خواهند بگویند ممکن است جنگی صورت بگیرد اما ما تصور این جنگ در آینده را نداریم و این موضوعات را مانند فحشی می‌دانیم که بعد از کم آوردن در دعوا می‌گویند چرا که آنها در مذاکرات در مقابل منطق ایران حرفی برای گفتن نداشتند.

وی ادامه داد: البته در این میان صهیونیست‌ها نیز سر و صدا می‌کنند و تحریکاتی دارند و غربی‌ها هم برای اینکه روابط خود را با آنها تنظیم کنند چنین حرفهایی می‌زنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اینها را موضوعاتی سیاسی و روانی ارزیابی کرد.

فیروزآبادی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا ایران در سوریه دخالت نظامی خواهد کرد، گفت: جمهوری اسلامی ایران سرباز و تجهیزات به خارج از مرزها نمی‌فرستد و حمایت ما از مقاومت سیاسی، فناورانه، آموزشی و تشریفی است.

وی در خصوص توانمندی کشورمان در مقابله با تهدیدات نیز گفت: ما به نیروهای خود اعتماد کافی داریم و نه تنها از ایران بلکه می‌توانیم از کل منطقه دفاع کنیم.

فیروزآبادی در خصوص در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و نحوه ورود نیروهای مسلح به انتخابات گفت:‌نیروهای مسلح ما مجرب هستند و فتنه 88 را دیده‌اند و این موارد را می‌شناسند اما نیروهای مسلح سیاسی نیستند که بخواهند دخالت یا در انتخابات تجزیه و تحلیل کنند بلکه باید برای مقابله با تهدیدات و فتنه طرح‌ریزی و پایش داشته باشند که این آمادگی در نیروهای مسلح ما وجود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها