امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146116
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تقادم الخطیب» فعال سیاسی و حقوقی مصری اعلام کرد که وزارت کشور مصر نقش عمده ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تقادم الخطیب» فعال سیاسی و حقوقی مصری اعلام کرد که وزارت کشور مصر نقش عمده در سقوط & laquo;حسنی مبارک» دیکتاتور مخلوع مصر بازی کرد.

الخطیب در گفت‌وگو با بخش عربی شبکه «دویلچه وله» آلمان، تأکید کرد رفتارها و اقدامات وزارت کشور مصر، در دوره شورای نظامی نیز نقش بسزایی در اعتراض مردم به این شورا و سرانجام کنار گذاشته شدن آنها داشته است.

وی با اشاره به اقدام اخیر وزارت کشور مصر در سرکوب هواداران باشگاه پرطرفدار زمالک که منجر به کشته شدن 22 نفر شده یادآور شد همانطور که پلیس مصر منجر به کنار گذاشتن «محمد مرسی» از ریاست جمهوری مصر شد، این وزارت خانه و اقدامات «محمد ابراهیم» وزیر کشور مصر «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر را به دردسر خواهند انداخت.

این فعال سیاسی مصری در برنامه «شباب تاک» پافشاری کرد که خطر بزرگی السیسی را از سوی وزارت کشور تهدید می‌کند و اگر او دست به برکناری وزیر کشور و محاکمه مسئولان کشتارهای اخیر نزند، زمان زیادی در رأس قدرت باقی نخواهد ماند.

از سوی دیگر «یوسف العقید» نویسنده و تحلیلگر مصری که مهمان برنامه «صوت الناس» در شبکه جهانی «المحور» بود فاش کرد که عبدالفتاح السیسی بعد از کشتار هواداران فوتبال در باشگاه نیروی هوایی از وزیر کشور خواسته که استعفا دهد اما ابراهیم در نشستی خبری حاضر شد و اطمینان خاطر داد که به کارش ادامه خواهد داد.

وی تأکید کرد که عنصر پیگیری و مجازات در وزارت کشور از بین رفته، زیرا بعد از مرگ «شیماء الصباغ» در چهارمین سالگرد انقلاب 25 ژانویه مصر، وزیر کشور وعده داد که قاتل وی را حتی اگر پلیس باشد مجازات خواهد کرد اما نه خبری از قاتل شد نه مجازات عاملان مرگ شیماء.

وی همچنین تأخیر وزارت کشور و نهاد ریاست جمهوری مصر در پیدا کردن قاتل شیماء را به سخره گرفت و گفت: قطعا قاتل شیماء جنگنده اسرائیلی نبوده که اینهمه زمان برای پیدا کردنش صرف شود.

روز سه شنبه (دیروز) روزنامه‌های مصری به احتمال برکناری وزیر کشور مصر پرداخته بودند و به رئیس جمهور این کشور هشدار داده بودند بعد از همه کشتارها و اشتباهاتی که از سوی این نهاد صورت گرفته زمان برکناری و مجازات محمد ابراهیم فرا رسیده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها