امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146126
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای سیاسی-امنیتی عربستان اولین جلسه خود برای بررسی اوضاع در منطقه را برگزار ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای سیاسی-امنیتی عربستان اولین جلسه خود برای بررسی اوضاع در منطقه را برگزار کرد.

 خبرگزاری رسمی عربستان «واس»، در این زمینه گزارش داد که در اولین نشست شورای امور سیاسی و امنیتی درباره سازکارهای کارکرد این شورا و برخی موضاعات منطقه‌ای به ویژه تحولات اخیر در منطقه مورد بحث قرار گرفت.

این در شرایطی است که روزنامه دولتی «الوطن» عربستان سعودی، دو روز قبل اعلام کرد که «مجلس شورا»، «سعود الفیصل» وزیر خارجه این کشور را برای ارائه توضیحات، به نشست این مجلس احضار کرده است.

طبق گزارش الوطن، قرار است سعود الفیصل اولین وزیر دولت جدید عربستان باشد که به مجلس شورا احضار می‌شود. منابع مطلع می‌گویند که سران بلندپایه، با درخواست احضار وزیر خارجه موافقت کرده‌اند.

به گفته این منابع که الوطن نامی از آنان نبرد، اقدام ملک سلمان، شاه عربستان در بازچینی کابینه هم مانع توقف درخواست احضار وزیر خارجه به مجل شورا نشده است. سعود الفیصل از معدود وزرایی بود که در بازچینی کابینه جدید پس از مرگ شاه، در منصب خود ابقا شد.

هنوز زمان حضور وزیر خارجه عربستان که حداقل 40 سال است کرسی وزرات خارجه عربستان را در اختیار دارد، روشن نشده است. این منابع گفتند که «تماس‌ها برای تعیین زمان مناسب حضور وزیر خارجه در مجلس شورا در جریان است».

گفته می‌شود که مسائل منطقه‌ای و امنیتی در خاورمیانه که با عربستان مرتبط است، مهم‌ترین مسائلی است که وزیر خارجه بیمار عربستان را به مجلس شورا کشانده است.

همچنین شورای اقتصاد-توسعه نیز اولین جلسه خود را به ریاست محمد بن سلمان وزیر دفاع تشکیل جلسه داد.

ملک سلمان پادشاه عربستان در یکی از اولین احکام خود با منحل کردن شوراهای متعدد مربوط به امور مختلف کشور که در زمان ملک عبدالله، اقدام به تاسیس دو شورا حکومتی کرد؛ شورای اول به ریاست محمد بن نایف جانشین ولیعهد و وزیر کشور که در آن درباره مسائل مربوط به امنیت کشور مورد بحث قرار می‌گیرد و شورای دوم هم به ریاست محمد بن سلمان پسر پادشاه است که مسئول پرداختن به امور اقتصادی و توسعه کشور را دارد.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها