امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146129
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال از ائتلاف بین شرکت‌های فرانسه، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال از ائتلاف بین شرکت‌های فرانسه، آلمان و انگلیس برای تسهیل ورود به بازار ایران بعد از رفع تحریم‌ها خبر داده است.

در حالی که مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ در جریان است شرکت‌های چند ملیتی در حال آماده شدن برای رفع نهایی تحریم‌ها علیه ایران هستند.

شرکت‌های اروپایی به رغم پیشرفت‌های حاصل شده در سطح سیاسی کماکان احساس می‌کنند برای مبادلات بازرگانی با ایران با موانعی مواجه هستند؛ این امر تا اندازه‌ای ناشی از این است که آنها نگرانند بانکها عملیات بانکی مربوط به این مبادلات بازرگانی را انجام ندهند.

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال می‌نویسد شرکت‌های اروپایی در چنین شرایطی نگران هستند که شرکت‌های آمریکایی رقیب‌شان برای ورود به بازار ایران، در صورت رفع تحریم‌ها بر آنها پیشی بگیرند.

سه هیئت بازرگانی اروپایی یعنی اتاق‌های بازرگانی ایران کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس ائتلافی تشکیل داده‌اند تا برای رقابت با آمریکا در این زمینه روابط تجاری بین ایران و اتحادیه اروپا را تسهیل کنند.  

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها