امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146153
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 73
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین رهیاب مسئول روابط عمومی جشنواره ادبی نوروز اظهار داشت: استقبال از جشنواره به لطف خدا خوب بوده ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین رهیاب مسئول روابط عمومی جشنواره ادبی نوروز اظهار داشت: استقبال از جشنواره به لطف خدا خوب بوده و انتظار می& zwnj;رود آثار در روزهای پایانی آثار بیشتری به دبیرخانه برسد زیرا شعرا و نویسندگان در این ایام در تدارک مطلب هستند.

به گفته مسئول روابط عمومی جشنواره ادبی نوروز، به دلیل این که شعر فرآورده محفلی است، استقبال بیشتری از آن شده و اغلب آثار رسیده شعر بوده است.

مسئول بخش ادبیات شورای فرهنگی افغانستانی‌های مقیم ایران افزود: به دلیل محدودیت‌ها، افغانستانی‌های خارج از ایران در این جشنواره اثری نخواهند داشت اما در آینده امیدواریم که بتوانیم آثار این عزیزان را هم در جشنواره داشته باشیم.

به گفته وی، با وجود این که در فراخوان جشنواره اعلام شد که این مسابقه مخصوص مهاجرین افغانستانی مقیم ایران است اما با این وجود آثاری از دوستان ایرانی هم به جشنواره ارسال شده و حتی برخی از آنان تماس گرفته و گفته‌اند که آثار آنان را نه در بخش مسابقه بلکه به طور آزاد بپذیرند.

رهیاب گفت: شاید بهتر باشد که پس از این زبان فارسی را مرز جشنواره در نظر بگیریم و محدود به یک ملیت نکنیم.

مسئول روابط عمومی جشنواره ادبی نوروز همچنین از احتمال تمدید زمان دریافت آثار خبر داد.

جشنواره ادبی نوروز به منظور شناسایی استعدادهای ادبی مهاجر و بررسی آخرین وضعیت ادبی آنان طرح شده و قرار است در آخر هر سال برگزار شود. این جشنواره امسال در 2 حوزه شعر و داستان با موضوع مهاجرت و میراث مشترک زبان فارسی برگزار می‌شود.

آثار رسیده از سوی داوران که متشکل  از پیشکسوتان حوزه شعر و داستان است داوری خواهد شد و قرار است به 3 نفر در حوزه شعر و 3 نفر در حوزه داستان جوایزی تعلق بگیرد. به نفرات برگزیده نیز هدایایی تعلق خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، قالب آثار ارسالی در دو حوزه شعر و داستان کوتاه با موضوع مهاجرت و میراث مشترک فارسی است و شرکت‌کنندگان باید حداقل 2 اثر و حداکثر می‌توانند 5 اثر را در فرمت WORD تا 30 بهمن به دبیرخانه جشنواره به آدرس، مشهد، طلاب، اول بلوار میرزا کوچک‌خان، پلاک 361، واحد ادبیات و هنر شورای فرهنگی مهاجرین افغانستانی ارسال کنند. همچنین رایانامه shadabiyat@gmail.com نیز برای دریافت آثار در دسترس است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار