امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146171
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، علی جنتی وزیر ارشاد در ابتدای سخنانش از همه اساتید، پیشکسوتان، هنرمندان و حضار گرامی برای حضور در مراسم اختتامیه ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، علی جنتی وزیر ارشاد در ابتدای سخنانش از همه اساتید، پیشکسوتان، هنرمندان و حضار گرامی برای حضور در مراسم اختتامیه جشنواره تشکر کرد و گفت: من از تقارن جشنواره با سالگرد پیروزی انقلاب بسیار خشنودم علاقه‌مندم ساعت‌ها صحبت کنم اما کوتاه می‌گویم سی و سومین جشنواره فیلم فجر با بازنگری در روند دوره‌های گذشته و بهره‌گیری از حضور خردمندان این حوزه به ارتقای کیفیت این رویداد انجامید. در دولت تدبیر باید بگویم از بین رفتن تنش‌های بی‌حاصل گذشته و ایجاد فضای آرام در میان هنرمندان از ثمرات این دوره بود و هست. اعتماد بین دولت و هنرمندان در این دوره احیای شد.

وی در ادامه درباره به‌روز شدن سالن‌های سینما گفت: در سال گذشته با به‌روز شدن سالن‌های سینما و تجهیز آنها گام بلندی در عرصه فرهنگی کشور اتفاق افتاد و میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی شد. در عرصه بازار کسب و کار و فروش گیشه‌ها نیز انرژی مثبتی به سینما و سینماگران داد. برنامه‌هایی چون سینما سلام، سینمای رایگان و نیم‌بها، اکران همزمان فیلم‌ها در کشورهای مختلف باعث کیفیت بالاتر و افزایش مخاطب در سال جاری است.

جنتی در ادامه گفت: ایران همچنین با افزایش مخاطب در سال اخیر مواجه بود در دولت گذشته 32 میلیارد میزان فروش فیلم بوده است که در 10 ماه گذشته 52 میلیارد فروش گیشه بوده است. گروه هنر و تجربه گروهی است که امیدبخشی را به سینمای ایران آورد و در جایگاه بلندی در میان هنرمندان و جوانان تحصیل کرده دارد. تأسیس مدرسه ملی سینما خبر نویدبخش دیگری است که راهی است برای انتقال تجربه در سینمای ایران. همه کشورهای صاحب صنعت سینما علاوه بر دانشگاه‌ها دارای مدارس ملی بزرگ هستند و این امر نیز در ایران محقق شد و نسل جدید سینما می‌تواند با استفاده از تجربیات اساتید این عرصه موفق عمل کند. شخصیت‌های بزرگی در هیئت امنای مدرسه ملی سینما حضور دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد در ادامه به شفاف‌سازی درباره هزینه‌های تولید اشاره کرد و گفت:‌ شفاف‌سازی حمایت‌ها و هزینه‌ها از برنامه‌های این دوره بود که شیوه‌نامه‌ها به درستی ارائه و اعلام شده است. ایجاد شور و نشاط در جوانان فیلم‌ساز در انجمن سینمای جوان،برگزاری جشنواره‌های استانی و منطقه‌ای بر ایجاد فضایی مناسب برای انتقال تجربه‌ها موفق بوده است.

جنتی در خاتمه به تشکر و قدردانی از همه اهالی فرهنگ و هنر پرداخت و خاطرنشان کرد: همراهی شما بهترین پاسخ برای کارها و سختی‌ها فضای پرامید و بانشاطی حاکم است که سینما دستاورد این فرهنگ و هنر ایران است. باید تلاش کرد ضعف‌ها را از بین ببریم و خودباوری را تقویت کنیم. بار دیگر از حضور همه میهمانان، منتقدان نکته‌سنج، پیشکسوتان سینما و اهالی رسانه، دبیر جشنواره، اعضای دبیرخانه قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم امیدوارم شاهد آثاری برتر در سال‌ها و جشنواره‌های آتی باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها