امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146192
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۷
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دماوند، بیژن نوذری صبح امروز در همایش پیشگیری از سرطان برای مددجویان و جامعه بهزیستی شهرستان دماوند ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دماوند، بیژن نوذری صبح امروز در همایش پیشگیری از سرطان برای مددجویان و جامعه بهزیستی شهرستان دماوند که با مشارکت اداره شبکه بهداشت این شهرستان و درمان و معاون امور فرهنگی سازمان بهزیستی استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: سبب‌شناسی سرطان یک فرآیند پویا است که توسط متغیرهای ناشناخته و مستقل متعددی موجب تغییرات مولکولی سلول شده و منجر به تداخل در سیستم تکثیر سلول می‌شود.

وی با بیان اینکه نخستین تغییر سلولی آشکار در پیدایش سرطان، تغییر شکل سلول است، افزود: عواملی که به ایجاد سلول‌های سرطانی کمک می‌کنند، استعداد میزبان و عوامل ژنتیکی از جمله نقایصی در کروموزوم‌ها و یا انتقال ژن معیوب به جنین، عوامل ایمنی تماس با مواد سرطان‌زا همچون آزبست، پرتونگارها و رادیوم، عوامل پرتوهای یونیزه شامل امواج الکترومغناطیسی در بدن هر انسان است.

عضو مؤسسه خیریه مهیار مبتلایان به سرطان افزود: پژوهشگران در مقابل تفاوت سلول‌های بنیادی پیر و جوان گفته‌اند که دانش کارایی ایمنی دفاعی بدن افراد پیر را می‌توان بهبود داد و از سرطان جلوگیری کرد؛ در این زمینه با ایجاد یک برنامه‌ریزی منظم در زندگی فرد می‌توان از بروز هر نوع سرطانی جلوگیری و پیشگیری کرد.

نوذری تصریح کرد: داشتن رژیم‌های غذایی مناسب بسیار حایز اهمیت است که باید از غذاهای پرچرب که باعث ایجاد سرطان روده، از نمک فراوان و غذاهای کنسرو شده که باعث ایجاد مشکلاتی در کبد، مری، حلق دهان و شیوع سرطان می‌شود، جلوگیری کرد.

وی در خصوص رعایت نکات بهداشتی در برابر جلوگیری از شیوع سرطان گفت: استفاده نکردن از سیگار و قلیان، ظروف پلاستیکی برای گرم کردن غذا، کرم ضد آفتاب در برابر تابش نور خورشید، بطری‌های پلاستیکی برای منجمد کردن آب، مصرف کمتر شکر، مصرف موادی که حاوی الیاف گیاه زیادی دارد، مشروبات الکی و در عوض برابر اکسیژن قرار گرفتن، بررسی علائم پاراکلینیکی سرطان‌ها در زمان‌ها، سن مناسب زیر نظر پزشک از نکات ایمنی و بهداشتی در بروز سرطان است.

انتهای پیام/67015/الف

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها