امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146195
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۷
تعداد بازدید: 189
اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه ...

اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه شب گذشته مجمع نمایندگان استان خوزستان با فرستاده ویژه رئیس جمهور برای رسیدگی به وضعیت ریزگردها در این استان اظهارداشت: در این جلسه نمایندگان استان دغدغه‌های خود را مطرح و خواستار ایجاد ردیف اعتباری برای توسعه پایدار استان و خواستار اقدام عملی جدی دولت برای رفع مشکل ریزگردها شدند.

وی ادامه داد: وزیر بهداشت به عنوان فرستاده ویژه رئیس‌جمهور در این جلسه عنوان کرد که من دغدغه‌های شما را به دولت منتقل می‌کنم اما اختیار تصمیم‌گیری در این شرایط را ندارم و تصمیمات باید توسط دولت اتخاذ شود.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان اظهار داشت: اقدامات وزارت نیرو در انحراف آب از سرچشمه‌های رودها باعث شده تا ما امروز شاهد زمین‌های بایر در استان و بلند شدن گرد و غبار به آسمان باشیم و امروز از رودها تنها تله خاکی باقی مانده و هیچ آبی برای ذخیره‌سازی در پشت سدها وجود ندارد.

جلیلی خاطر نشان کرد: وضعیتی که وزارت نفت نیز در بهره‌برداری از چاه‌ها و یا واحدهای تولیدی به وجود آورده و برای جبران خسارت‌های وارده هیچ اقدام عملی را انجام نداده و وضعیت نابسامانی که وزارت جهاد کشاورزی برای احیای زمین‌‌های کشاورزی باید مد نظر قرار می‌داد و از روند رو به رشد خارج شدن زمین‌های مستعد از زیر بار کشت پیشگیری می‌کرد، را نادیده گرفت.

وی ادامه داد: همچنین بی‌تدبیری سازمان محیط زیست در مواجهه با شرایط پیش آمده نشان از ضعف عملکرد و تصمیماتی است که نتیجه آن را امروز شاهد هستیم.

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وضعیت امروز استان خوزستان ماحصل عملکرد ضعیف دستگاه‌های مرتبطی است که اگر با یک دوراندیشی ناچیز و با یک تصمیم صحیح اقدامات لازم را صورت می‌دادند امروز کشور را با بحران مواجه نمی‌کردند و ما شاهد این شرایط سخت برای مردم نبودیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها