امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146202
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۹
تعداد بازدید: 14
علی عبدی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با ...

علی عبدی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به مشکلات مردم خوزستان در رابطه با موضوع آلودگی هوا،‌ گفت: آلودگی هوا به طور کلی معضلی است که چند سالی می‌شود دامنگیر مردم کشور علی‌الخصوص مردم خوزستان شده و این مسئله امروز برای مردم خوزستان به حالت اضطرار درآمده است.

وی افزود: در گذشته گفته می‌شد آلودگی هوا در خوزستان منشأ خارجی دارد ولی شنیده‌های اخیر حاکی از آن است که این‌روزها آلودگی هوای این استان منشأ داخلی دارد.

این فعال دانشجویی در تکمیل سخنان خود گفت: پس اگر در گذشته بهانه‌هایی برای مهار ‌آلودگی آورده می‌شد و اعلام می‌‌کردند به دلیل خارجی بودن منشأ آلودگی در خوزستان نمی‌شود آن را مهار کرد حال که مشخص شده منشأ آلودگی هوا در این استان داخلی است دولت و مسئولان محیط زیست نمی‌توانند بهانه بیاورند و باید بتوانند آن را مهار کنند و جلوی این مشکل که مردم خوب خوزستان را آزار می‌دهد، بگیرند.

عبدی ادامه داد: متأسفانه امروز ما شاهدیم دولت، سازمان محیط زیست و استانداری خوزستان در رسیدگی به مشکلات مردمی که دین خود را نسبت به جمهوری اسلامی ایران ادا کرده‌اند کم‌کاری و کوتاهی می‌کنند.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تصریح کرد: ما هر چه تأمل کردیم علت کم‌کاری دولت و مسئولان محیط زیست را متوجه نشدیم و به نظر ما احساس می‌شود یک تضاد بین دستگاه‌های دولتی به وجود آمده و هر کدام تلاش می‌کنند دستگاه‌های دیگر را مقصر و یا مسئول رسیدگی به مشکل آلودگی هوای خوزستان نشان دهند و می‌خواهند مسئولیت را به دوش دیگران بیندازند.

عبدی اضافه کرد: یکی از دلایل دیگر در عدم رسیدگی به مشکل آلوگی هوای خوزستان این است که دولت آنقدر غرق در مسائل حاشیه‌ای و فرعی مانند بستن دهان منتقدان و درگیر شدن در مسائل خارجی شده است که کمتر فکر حل این معظل را می‌کند.

عبدی با بیان اینکه هیچ وقت شاهد به حاشیه رفتن مسائل معیشتی و مشکلات مردم تا این حد نبوده‌ایم، افزود: متاسفانه دولت وظیفه اصلی خودش را که رسیدگی به مشکلات و معضلات مردم است فراموش کرده و درگیر حواشی شده است.

وی در خاتمه اظهار داشت: امیدواریم مسئولان محیط زیست و مسئولان مرتبط با این معضل تلاش کنند تا هر چه زودتر شاهد برطرف شدن این موضوع باشیم و اگر واقعا کاری از دست‌شان برنمی‌آید کنار بروند و اجازه دهند کسانی که توانایی دارند دست بکار شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها