امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146208
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۹
تعداد بازدید: 140
مریم زهرایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: آغاز دوره قاعدگی در سن پایین، یائسگی در سن بالاتر و تأخیر در تشکیل خانواده، احتمال ...

مریم زهرایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: آغاز دوره قاعدگی در سن پایین، یائسگی در سن بالاتر و تأخیر در تشکیل خانواده، احتمال وقوع سرطان سینه را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: همچنین استفاده از قرص‌های جلوگیری از بارداری، داروهای هورمونی، نوع تغذیه و سبک زندگی ممکن است در این نوع سرطان مؤثر باشد.

زهرایی گفت: 5 تا 10 درصد علت ابتلا به سرطان سینه ارثی است که اغلب از والدین به ارث برده می‌شود. شایع‌ترین ژن‌های معیوب دو نوع ژن هستند که اگر یکی از این ژن به ارث برده شود احتمال وقوع سرطان سینه و سرطان‌های زنانه را افزایش می‌دهد.

این جراح سرطان سینه افزود: در بسیاری از خانواده‌ها یک یا دو نفر دچار سرطان سینه هستند. این موضوع یکی از فاکتورهای خطر محسوب می‌شود بنابراین احتمال وقوع سرطان سینه در اعضای این خانواده‌ها نسبت به سایر افراد جامعه بیشتر است.

وی گفت: در بعضی موارد اعضای این خانواده‌ها نیازمند غربالگری با ماموگرافی در سنین پایین‌تر هستند. بنابراین نتیجه می‌توان گرفت که 30 درصد احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنان با سابقه فامیلی، 70 درصد با سابقه فامیلی نامعلوم و 5 تا 10 درصد در زنانی که عضو خانواده‌هایی با خطر بالا هستند، وجود دارد.

زهرایی افزود: سرطان سینه توسط روش ارزیابی سه جانبه تشخیص داده می‌شود؛ این ارزیابی‌ها شامل معاینه توسط متخصص، تصویربرداری و نمونه‌برداری بافتی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار