امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146214
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۹
تعداد بازدید: 229
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هادی العامری» مسئول ناظر بر نیروهای بسیج مردمی عراق و رئیس سازمان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هادی العامری» مسئول ناظر بر نیروهای بسیج مردمی عراق و رئیس سازمان «بدر&

raquo; این کشور گفت اگر فتوای مرجعیت عالی شیعیان در عراق و حضور سردار «قاسم سلیمانی» و حمایت ایران از دولت عراق نبود، بغداد به دست داعش سقوط می‌کرد.

به نوشته پایگاه خبری عراقی «المدی پرس»، وی ضمن متهم کردن ترکیه و اردن به حمایت از داعش، افزود: فساد یکی از دلایل شکست ارتش عراق است.

وی در ادامه گفت که برای رفتن به استان نینوا، از هیچ طرفی اجازه نخواهد گرفت ضمن اینکه آماده است اداره نیروهای داوطلب مردمی و نظارت بر عملکرد آنها در «کرکوک» را برعهده بگیرد.

صبح سه شنبه 10 ژانویه 2014 خبر سقوط موصل به یکباره عراق و کشورهای همسایه را با بهت مواجه ساخت. نوری‌المالکی نخست‌وزیر وقت عراق، درخواست حالت فوق‌العاده را از پارلمان داشت و مرجعیت دینی در نجف اشرف نیز از ارتش و مبارزه با تروریسم حمایت کرد. در این میان «ابو محمدالعدنانی» سخنگوی داعش از تروریست‌ها خواست تا به سوی بغداد بروند.

همزمان نقش رسانه‌ای و عملیات روانی شبکه العربیة فعال شد و اعلام کرد که بغداد در خطر است و بخش شمالی فرودگاه بغداد شاهد درگیری‌های سنگین بین داعش و ارتش عراق است. موضوعی که به سرعت توسط سخنگوی عملیاتی بغداد تکذیب شد.

اعاتی پس از خبر سقوط موصل، هواپیمایی در فرودگاه بغداد نشست که حامل فردی بود به نام «قاسم سلیمانی» و به همراه وی چندین فرمانده نظامی ایرانی و لبنانی نیز حضور داشتند.

در بغداد، فرماندهان گردان‌های مقاومت عراقی منتظر این گروه تازه از راه رسیده بودند، گردان‌هایی چون «عصائب الحق»، «سپاه بدر»، «حزب‌الله عراق»، «سیدالشهداء (ع)» و «امام علی (ع)» شخصی را می‌خواستند که بتواند تاکتیک‌های جنگی و اداره میدانی را بر عهده بگیرد. ارتش عراق نیز شالوده منظمی نداشت.

پس از رسیدن سلیمانی به بغداد، به سرعت مراکزی برای استقبال از داوطلبان مبارزه با تکفیری‌ها شکل گرفت و پایگاههایی برای آموزش آن‌ها آماده شد.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها