امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146221
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۹
تعداد بازدید: 116
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چالز کراتامر نویسنده و تحلیلگر نئومحافظه کار در گزارشی در شبکه فاکس نیوز نوشت: بسته شدن ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چالز کراتامر نویسنده و تحلیلگر نئومحافظه کار در گزارشی در شبکه فاکس نیوز نوشت: بسته شدن سفارت آمریکا در یمن یک فاجعه است چرا که در حال حاضر یمن در حال تبدیل شدن به یک متحد برای ایران است.

وی افزود: آنچه که در یمن رخ داده است به نوعی تحقیرآمیز است. تخلیه سفارت در صنعا شبیه تخلیه سفارت آمریکا در سایگون(ویتنام) نیست ولی این دست پاچگی یه جور عقب نشینی بود که خیلی با عجله انجام گرفت.

کراتامر اضافه کرد؛ این اتفاق دو مشکل اساسی ایجاد می‌کند؛ اول اینکه حمله به القاعده در شبه جزیره عربستان، که یکی از خطرناکترین هسته‌های القاعده در جهان هستند، را با دشواری مواجه می‌کند و مساله دوم که مهمتر هم است اینکه یمن را به سمت متحد شدن با ایران سوق می‌دهد چرا که حوثی‌ها که در حال تسلط بر دولت این کشور هستند، به ایران بسیار نزدیک هستند.

کراتامر همچنین می‌نویسد: ایران اخیرا از یمن همتراز با حزب الله لبنان سخن گفته است. این روشی است که ایران می‌خواهد در یمن پیاده کند. ما می‌بینیم که ایران اکنون در حال تسلط بر پایتختهای عربی در شمال منطقه عربی است. بغداد، دمشق، بیروت و اکنون صنعا در جنوب. وی مدعی شد که ما همچنین می‌بینیم که تمام کشورهای عربی متحد آمریکا از اردن گرفته تا کشورهای خلیج فارس توسط عوامل ایران محاصره شده‌اند. این یک شکست بزرگ است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها