امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14624
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس نشست خبری نمایش «بی‌انتخاب» با حضور امیر کنجانی اجرا گردان، مجید رحیمی جعفری و محمد عقیلی تهیه‌کننده، باران کوثری و محسن ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس نشست خبری نمایش «بی‌انتخاب» با حضور امیر کنجانی اجرا گردان، مجید رحیمی جعفری و محمد عقیلی تهیه‌کننده، باران کوثری و محسن رستگار بازیگر در آلاچیق تالار وحدت برگزار شد.

امیر کنجانی کارگردان نمایش «بی‌انتخاب» در ابتدای این نشست گفت: قرار است یک هنر چند وجهی و پرفورمنسی متفاوت اجرا کنیم. تئاتر مفهومی و پرفورمنس آرت در کنار موسیقی و معماری است.

وی ادامه داد: 2 سال است که روی این پروژه کار می‌کنم اما در عمل چند ماه است که با آکادمی هنر فعالیت می‌کنم. مهم‌ترین چیز در این اجرا، اتفاق است.

کنجانی با بیان اینکه من کارگردان نیستم و اجراگردان این اثر  هستم،‌ اظهار داشت: کار از المان متعددی برخوردار است و چند تن از بازیگران نقش‌هایی را بازی می‌کنند که در جامعه حضور دارد. سعی می‌کنم مخاطبان را از مناسک روزمره بیرون بکشیم و بعد از ایجاد فضای لازم بستر را فراهم سازیم که ناگهان  تماشاگر خودش را درگیر می‌بیند. از طرفی سعی کردیم تا مخاطب عام هم بتواند با آن کمی ارتباط برقرار کند.

وی ادامه داد: خیلی خوشحالم و ممنونم از آکادمی هنر که توانستیم با کمک آنها انتخاب بازیگر عجیب غریبی انتخاب کنیم؛ البته بازیگر برای ما مهم نبود حتی بسیاری جاها بازی نکردن برای ما مهم بود. ما بازیگر نداریم این بار آرتیست و هنرمند در این اثر داریم.

مجید رحیمی جعفری تهیه‌کننده «بی‌انتخاب» نیز در این نشست گفت: گروه آکادمی هنر بعد از «ویستک» خواست تا نمایش بهتر و از سطحی بالاتر را به صحنه بیاورد. به اینجا رسیدیم تا مبلغی مغول هزینه کنیم اما این قدر این اثر جذاب بود که به بزرگترین صحنه تئاتر تبدیل شد و ما در مباحث مالی نگرانی نداشتیم.

رحیمی جعفری اعلام کرد: این اثر هر روز به جز یکشنبه اجرا می‌شود تا هنرمندان تئاتر نیز بتوانند به دیدن آن بیایند.

جعفری تهیه‌کننده این اثر در خصوص مجوز«بی‌انتخاب» گفت: ما مجوز «بی‌انتخاب» را از آقای امیرنیا و اداره کل هنرهای تجسمی گرفتیم زیرا کار بیشتر در حوزه هنرهای تجسمی است.

محمد عقیلی دیگر تهیه‌کننده «بی‌انتخاب»  درباره نمایش «ویتسک»که حاشیه‌های زیاد و نه‌چندان مناسبی را هم به همراه داشت تصریح کرد: نمایش «ویستک» تجربه خوبی برای یک کار عظیم در حوزه نمایش بود و آزمون و خطای خوبی بود، به همین لحاظ برای سرمایه‌گذاری در این اثر هیچ هراسی نداشتیم، ما اینجا سعی می‌کنیم آزمون و خطا نداشته باشیم.

محسن رستگار یکی از بازیگران این اثر هنری که تلفیقی از نمایش، موسیقی، معمار است،‌ بیان داشت: این پروژه یک جوری محک زدن خود ما است زیرا در دانشگاه‌ها و آکادمی‌های کشور ما شیوه برقراری ارتباط با تماشاگر تست نمی‌شود. به نظرم شیوه اجرا و تجربه بازی در این نمایش هیجان انگیز است.

باران کوثری در این نشست اظهار داشت: بعد از مدتی کار نکردن ترجیح می‌دادم با گروهی کار کنم که با اخلاق من آشنا باشند. من با اصرار هومن سیدی به کار این پیوستم.

وی ادامه داد: بعد از جلسه با کنجانی با تجربه‌ای روبرو شدم که نپذیرفتن آن برای هر بازیگر ضرر بود. مهم‌ترین دلیل پذیرفتن این کار تکلیف روشن بودن کنجانی است. معتقدم حتی تماشاگر عام هم با دیدن این کار متوجه می‌شود که با تجربه تکرار نشدن مواجه شده است.

به گزارش اثر «بی‌انتخاب» (آگاهی بدون انتخاب) که تجربه‌ای متفاوت در عرصه موسیقی، پرفورمنس آرت و نمایش مفهومی است، با تعامل و ارتباط بین گروه بازیگران، تماشاگران و یک ارکستر 30 نفره شکل می‌گیرد که اجرای هر شب آن منحصر بفرد خواهد بود.

«بی‌انتخاب» با اجرا گردانی امیر کنجانی و تهیه‌کنندگی مجید رحیمی جعفری و محمد عقیلی از اواخر دهه اول تیرماه امسال در یکی از تالارهای پردیس سینمایی ملت روی صحنه می‌رود که علاقه‌مندان می‌توانند با رجوع به تارنمای آکادمی هنر (www.academyhonar.ir) اخبار بلیت فروشی این اثر چند هنری را دنبال کنند.
 
انتهای پیام/ا
برچسب ها:
آخرین اخبار