امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146261
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 26
نظام‌الدین قهاری فوق‌ تخصص گوش، حق و بینی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با درمان سینوزیت و روش های جدید جراحی ...

نظام‌الدین قهاری فوق‌ تخصص گوش، حق و بینی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با درمان سینوزیت و روش های جدید جراحی اظهار کرد: در قدیم روش جراحی به شکلی بود که اطراف فک و بالای دندان‌ ها، سینوس‌ها را باز می‌کردند ولی امروز با دستگاه‌های میکروسکوپی و آندوسکوپیک بسیار ظریف اطراف بینی وارد سینوس می‌شوند و سینوس‌ها را باز می‌کنند و اگر مخاط آلوده‌ای وجود داشته باشد باید آن را خارج کرد.

وی افزود:‌ البته مراقبت‌های پس از عمل نیز بسیار اهمیت دارد فرد باید خود را سرما، آلودگی هوا، گرد و غبار و آلرژی مصون بدارد.

قهاری خاطرنشان کرد: عفونت بین بخش‌های مختلف مخاط سرایت می‌کند یعنی از یک بخش به بخش دیگر منتقل می‌شود چرا که دفاع مخاط بسیار ضعیف است.

این فوق تخصص گوش و حلق و بینی تصریح کرد: مخاط سینوس‌ها ادامه مخاط بینی است به همین دلیل مخاط بینی به تمام سینوس‌ها مرتبط است و زمانی که در این سینوس ترشحی وجود داشته باشد این ترشحات از بینی خارج می‌شود.

وی گفت: حال اگر این راه‌ها بسته شوند و ترشحات امکان خارج شدن از سینوس‌ها را نداشته باشند سینوزیت دردناک می‌شود و بیماری از سنگینی سر و درد پیشانی شکایت می‌کند.

قهاری تأکید کرد: مننژیت از مهم‌ترین عوارض درمان نشدن سینوس‌ها است یعنی اگر سینوس پیشانی دچار عفونت شدیدی شده باشد به استخوان نفوذ می‌کند و ممکن است جمجمه را درگیر کند و بیمار دچار آنسفالیت و مننژیت شود که در بین بیماران نادر است ولی دیده می‌شود.

هر گونه التهاب یا تجمع چرکی داخل سینوس‌ها را سینوزیت می‌گویند و به سه نوع سینوزیت حاد، تحت حاد و مزمن تقسیم می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها