امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146264
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
عبدالمجید بحرین‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: مبتلایان به اختلال شخصیت مرزی ...

عبدالمجید بحرین‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: مبتلایان به اختلال شخصیت مرزی روابط بین فردی بی& zwnj;ثبات دارند، از رها شدن می‌ترسند، زود عصبانی می‌شوند و اختلال هویت دارند.

این متخصص حوزه بهداشت روان در تشریح ویژگی‌های مبتلایان گفت: افراط و تفریط جزو ویژگی‌های مبتلایان به اختلال شخصیت مرزی است مثلاً فرد مبتلا مادامی که روابط خوبی با طرف مقابل دارد به او عشق می‌ورزد و به محض اینکه در روابط بین فردی‌اش با او دچار مشکل شود از طرف مقابل خود به‌ شدت بیزار می‌شود.

وی ادامه داد: مبتلایان به شکل واقعی یا خیالی از اینکه دیگران آنها را تنها بگذارند به شدت می‌ترسند و این موجب می‌شود تا به دیگران نزدیک شوند.

عضو هیأت علمی علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به تکانشگری و آستانه تحمل پایین در مبتلایان گفت: این افراد قادر به کنترل هیجانات خود نیستند بنابراین دست به رفتارهای پرخطر می‌زنند. همچنین عدم کنترل در خود موجب می‌شود تا رفتارهایی مانند ولخرجی از خود نشان دهند.

وی اظهار داشت: مبتلایان به اختلال شخصیت مرزی جایگاه خود را نمی‌دانند و دچار اختلال هویت می‌شوند.

این متخصص حوزه بهداشت روان خاطرنشان کرد: شخصیت مبتلایان ناپخته و بی‌ثبات است و خلق و خوی آنها مدام تغییر می‌کند بنابراین یکی از راهکارهای درمانی این است که اجازه دهید آنها احساسات خود را بیان کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها