امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146269
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طبق نتایج نظرسنجی شبکه «فاکس‌نیوز»، 73 درصد از مردم‌ آمریکا ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طبق نتایج نظرسنجی شبکه «فاکس‌نیوز»، 73 درصد از مردم‌ آمریکا معتقدند که دولت & laquo;باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا راهبرد شفاف و روشنی برای تضعیف و در نهایت شکست تکفیری‌های «داعش» ندارد.

این نظرسنجی که نتیجه آن روز چهارشنبه (دیروز) منتشر شد حاکی از آن است که مردم آمریکا معتقدند که دولتشان عملکرد ضعیفی در کاهش تهدید تکفیری‌های داعش دارد.

سناتور «جان مک‌کین» رئیس‌ کمیته نیروهای مسلح سنا آمریکا نیز در حین جلسه تأیید «اشتون کارتر» بعنوان وزیر دفاع جدید آمریکا گفت: ما هنوز یک راهبرد مناسب برای مهار داعش نداریم. اگر شما در جنگ پیروز شوید، شکست می‌خورید.

نظرسنجی فاکس‌نیوز نشان داد که 73 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی می‌گویند که کاخ سفید یک راهبرد شفاف و روشن برای شکست داعش ندارد و این در حالی است که این آمار در مقایسه با پنج ماه پیش که راهبرد اوباما برای مبارزه با داعش اعلام شد، افزایش داشته است، آن زمان 64 درصد از آمریکایی‌ها از راهبرد اوباما ناراضی بودند.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که 54 درصد از دموکرات‌ها فکر اعتقادی ندارند که اوباما راهبرد مشخصی برای مبارزه با داعش داشته باشد.

سپتامبر سال گذشته میلادی، درست بعد از آنکه حملات هواپپ آمریکا علیه داعش آغاز شد، 26 درصد از مردم آمریکا می‌گفتند که اوباما یک طرح روشن برای شکست داعش دارد و هم‌اکنون فقط 19 درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی چنین عقیده‌ای دارند.

اوباما روز چهارشنبه، تقاضا برای مجوز استفاده از نیروی نظامی علیه داعش را به کنگره فرستاد  و این طرح به نظامیان آمریکایی اجازه راه‌اندازی عملیات جستجو و نجات، هدف قرار دادن رهبران داعش و ارائه مشاوره و کمک به عملیات‌هایی علیه تکفیری‌های داعش را می‌دهد اما در عین حال به منظور جلب حمایت دموکرات‌ها، این طرح هرگونه عملیات نظامی زمینی طولانی مدت را ممنوع می‌کند و همچنین مجوز راه‌اندازی کمپین نظامی علیه داعش را به مدت سه سال محدود می‌کند.

نظرسنجی فاکس‌نیوز نشان داد که 53 درصد از آمریکایی‌ها عملکرد اوباما در مبارزه با تروریسم را نمی‌پسندند و تنها 42 درصد کار وی را در این زمینه قبول دارند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که 53 درصد از آمریکایی‌ها از عملکرد اوباما در بخش سیاست خارجی کشورشان ناراضی هستند.

بر اساس این گزارش، 68 درصد از مردم آمریکا فکر می‌کنند که اوباما باید در قبال تکفیری‌های داعش موضع محکم‌تری اتخاذ کند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها