امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146271
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه خبری «رادیو اسرائیل» اعلام کرد کمیته مرکزی انتخابات امروز ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه خبری «رادیو اسرائیل» اعلام کرد کمیته مرکزی انتخابات امروز (پنجشنبه) نام & laquo;حنین الزعبی» نماینده عرب «کنست» (پارلمان اسرائیل) را با 27 رأی موافق در مقابل 6 رأی مخالف خط زد.

بر اساس این گزارش، زغبی که به مواضع انتقادی علیه سیاست‌های شهرک‌سازی و تبعیض‌آمیز کابینه رژیم صهیونیستی در قبال مردم عرب فلسطین اشغالی معروف است، در واکنش به این اقدام گفت: با توجه به شرایط حاکم بر کنست از این تصمیم تعجب نکردم. خط زدن نام من تصمیمی سیاسی است و هیچ توجیه قانونی ندارد.

وی در سخنرانی خود در مقابل کمیته مذکور گفت: کسانی که خواهان خط زدن نام من شدند، همان نژادپرستانی هستند که در هر مناسبتی خواستار نابودی جمعی ملت می‌شوند. ببینید چه کسانی می‌خواهند مرا محاکمه کنند، کسانی که اراضی ما را مصادره می‌کنند و شهروندان را در غزه بمباران می‌کنند.

از جمله اتهاماتی که به وی بر حذف او از لیست نامزدان پارلمان زده شده بود، این بود که او خواستار مبارزه مسلحانه با رژیم صهیونیستی شده است.

زعبی در ادامه تاکید کرد هیچ‌گاه خواستار مبارزه مسلحانه نشده بلکه خواستار مبارزه مردمی شده و او هرگز از موضع خود علیه اشغالگری اراضی فلسطینی دست بر نخواهد داشت.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار