امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146279
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل تاکید کرد که پیاده نظام علیه داعش ضروری ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل تاکید کرد که پیاده نظام علیه داعش ضروری است اما این نیروها آمریکایی نخواهند بود.

سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه با ام‌اس‌ان‌بی‌سی به سوالات خبرنگاران درباره موضوعات متفاوت پاسخ داد.

وی در بخشی از این مصاحبه با اشاره به درخواست مجوز اوباما از کنگره برای اقدام نظامی ضد داعش گفت: «رئیس‌جمهور اوباما با ارسال مجوز به دنبال ایجاد حمایت فراحزبی از جنگ است تا به جهان نشان دهیم که دولت و کنگره در این موضوع یکپارچه و متحد هستند.

پاور درباره اعزام پیاده نظام آمریکایی برای مقابله با داعش هم گفت: «ما نیروهایی در عرصه میدانی هم اکنون هم داریم البته آنها در نقش آموزشی هستند. برای مقابله با داعش به نیروهای پیاده نظام نیاز است اما این نیروها آمریکایی نخواهند بود».

وی توضیح داد: «این نیروهای عراقی و نیروهای میانه‌روی سوریه هستند که باید این نقش(پیاده نظام) را ایفا کرده و مقابله زمینی را برعهده گیرند».

او با زمان بر خواندن مقابله با داعش هم تاکید کرد: «مقابله با داعش زمان می‌برد و نیروهای عراقی و میانه‌روهای سوری برای رسیدن به توانایی مورد نیاز برای عقب راندن داعش به زمان بیشتری نیاز دارند».

نماینده آمریکا در سازمان ملل همچنین تصریح کرد: «در مجوز ارسالی رئیس‌جمهور(به کنگره) نقش پیکارجویی برای نیروهای آمریکایی پیشبینی نشده است البته برخی اقدامات محدود و خاصی برای هدف قرار دادن رهبران داعش درنظر گرفته شده است اما در نهایت این نیروهای عراقی و میانه‌روی سوریه هستند که باید مقابله را برعهده گیرند».

پاور در پاسخ به سوالی درباره سفر نتانیاهو به آمریکا و سخنرانی در کنگره درباره مذاکرات هسته‌ای ایران گفت: «من هر روز با همتای اسرائیلی خود(در سازمان ملل) کار می‌کنم و ما در مسائل مختلف با هم گفت‌و گو داریم».

وی وقتی با این سوال مواجه شد که آیا نتانیاهو باید به کنگره آمده و سخنرانی کند، گفت: «من یکی از دیپلمات‌های عضو دولت هستم پس من به این سوال جواب نمی‌دهم. پروتکلی داریم که بر اساس آن رهبران ما با رهبران کشورها در نزدیکی انتخابات آنها دیدار نمی‌کنند».

مقام آمریکایی در پاسخ به ادامه سوال مجری تلویزیونی درباره این موضوع تصریح کرد: «روابط ما با اسرائیل قوی است شاید ما اختلافات تاکتیکی داشته باشیم و گهگاه در اجرای سیاستها اختلاف نظرهایی داشته باشیم».

پاور درباره مذاکرات هسته‌ای ایران هم گفت: «شکاف‌ قابل توجهی وجود دارد اما اگر قادر به توافق باشیم این یک دستاورد بزرگی خواهد بود که از راه دیپلماسی و نه نظامی مانع رسیدن ایران به سلاح اتمی شویم».

وی در ادامه با تکرار ادعاهای مقامات آمریکایی درباره تحریم‌ها مدعی شد: «تحریم‌های یکجانبه، دوجانبه و بین‌المللی تاثیر زیادی داشته و گزنده بوده و ایران اکنون حاضر به بررسی مسائلی شده که قبلا حاضر به بررسی آن نبود».

مقام آمریکایی در پاسخ به سوالی درباره طرح کنگره آمریکا برای ارسال کمک یک میلیارد دلاری نظامی به اوکراین هم گفت: «ما امیدواریم که بحران اوکراین از راه دیپلماتیک حل شده و توافق جدیدی درباره اجرای توافقنامه مینسک ایجاد شود».

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها