امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146280
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، باب کورکر، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی از ایالت تنسی و رئیس کمیته روابط خارجی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، باب کورکر، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی از ایالت تنسی و رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا امیدوار است که طی هفته آتی، کمیته مزبور در خصوص طرح اعطای اختیار به کنگره در خصوص توافق جامع هسته‌ای با ایران تصمیم‌گیری کند.

وبگاه تحلیلی المانیتور ضمن شاره به این خبر، می‌گوید که این اقدامی دیگر در تقابل بین کنگره و باراک اوباما، رئیس دولت آمریکا خواهد بود.

این در حالی است که کاخ سفید تهدید کرده است، هرگونه طرحی را که به کنگره اجازه رد یا قبول توافق هسته‌ای با ایران را بدهد، وتو خواهد کرد. کاخ سفید بر این باور است که چنین اقدامی، مذاکرات چندجانبه فعلی با ایران را دچار خدشه خواهد کرد.

در حال حاضر گفته می‌شود که زمان رای‌گیری در خصوص طرح کورکر – گراهام، هفته آخر ماه فوریه است اما احتمال دارد که این طرح یک هفته زودتر مورد بررسی قرار بگیرد. هدف از این طرح آن است که هر توافقی با ایران به دست آمد، جبرا به کنگره برای تصویب ارائه شود.

باب کورکر، در این خصوص اظهار داشت: «ما تلاش می‌کنیم که کنگره به نقشی که محق آن است و وزنی که می‌تواند در موضوع هسته‌ای ایران داشته باشد، دست یابد.»

نمایندگان سنای آمریکا، که از ابتدای سال جدید میلادی رسما کار خود را با اکثریت جمهوری‌خواه آغاز کرده، در حال حاضر دو طرح ضدایرانی را در نوبت معرفی دارند. طرح اول را «مارک کرک» و «رابرت منندز» در نظر دارند که خواهان تصویب تحریم‌های مشروط علیه ایران است. طرح دوم هم متعلق به «باب کورکر» و «لیندسی گراهام» است که خواهان تصویب هرگونه توافق با ایران، پیش از اجرایی شدن آن، در کنگره است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار