امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146297
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک سناتور سابق و نامزد سه دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حزب جمهوریخواه، از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک سناتور سابق و نامزد سه دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حزب جمهوریخواه، از درخواست مجوز اقدام نظامی رئیس‌جمهور این کشور از کنگره برای اقدام ضد داعش انتقاد کرد.

«ران پل» سال 2013 از نمایندگی مجلس سنای آمریکا خداحافظی کرد و به دنبال آن با به راه اندازی «موسسه ران پل برای صلح»،‌به شدت به مواضع دولت و کنگره این کشور در قبال سیاست خارجی به ویژه در مسائل خاورمیانه پرداخته است.

به گزارش اسپوتنیک، وی در مخالفت با اقدام اخیر رئیس دولت آمریکا برای دریافت مجوز اقدام نظامی علیه داعش،‌این اقدام وی را «چک سفید برای جنگ» توصیف کرد.

پل در یک یادداشت نوشت: «هدف این قطعنامه دادن اختیار رسمی به رئیس‌جمهور برای انجام کارهایی است که او طی 6 سال اخیر در حال انجام بوده. مهمتر از آن این موضوع به نظر برای دادن وجهه اخلاقی به جنگهایی بوده که در حال جریان بوده است».

او همچنین تاکید کرد: «پروپاگاندای جنگ بسیار قوی هستند. در حالی که در درخواست رئیس‌جمهور خواستار اعزام پیاده نظام نشده، اما ادامه حضور نظامی از هر نوعی نتایج ناخواسته‌ای خواهد داشت».

پل با اشاره به تاثیر اقدامات آمریکا در تسهیل شرایط منجر به ایجاد داعش می‌نویسد: «توانایی و قدرت داعش به خاطر اقدامات ما افزایش یافته است. دخالت ما در خاورمیانه ابزاری قوی برای افزایش جذب موفق افراد تندرو(به داعش) استفاده شده است».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها