امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14631
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 149
 محمد رمضانی، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره رمان «الاکلنگ کودکی، ماشین هاچی کوچی»، بیان داشت: این کتاب ...

 محمد رمضانی، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره رمان «الاکلنگ کودکی، ماشین هاچی کوچی»، بیان داشت: این کتاب از سری مجموعه کتاب‌های پروژه «رمان نوجوان امروز» است که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای گروه سنی نوجوان منتشر شده است.

وی اضافه کرد: ژانر رمان «الاکلنگ کودکی، ماشین هاچی کوچی»، فانتزی است و مضمون آن نیز به انسان‌هایی مربوط می‌شود که رویاهایشان را گم کرده‌اند به گونه‌ای که این موضوع باعث سرد و بی‌روح شدن شخصیت‌های رمان می‌شود.

به گفته این نویسنده، نگارش رمان «صندلی برای یک نفر و نصفی» و «روزهای تولد» به اتمام رسیده است که در آینده نزدیک از سوی انتشارات «همشهری» منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

رمضانی ادامه داد: در گذشته کتابی را با عنوان «نفت می‌سوزد، آتش می‌سوزاند» برای گروه سنی بزرگسالان به نگارش درآوردم که هنوز «انجمن قلم ایران» این کتاب منتشر نکرده است چراکه این انتشارات در نظر دارد تا این آثار را در یک مجموعه کتاب به چاپ برساند.

وی افزود: این رمان بر اساس زندگینامه «عین‌القضات همدانی» به نگارش درآمده است که در 120 به نگارش درآمده است اما از چاپ این اثر توسط انتشارات فوق بی‌اطلاع هستم.

رمضانی درباره تازه‌ترین اثر در دست نگارش خود، بیان داشت: در حال نگارش رمانی برای گروه سنی نوجوان با عنوان «سیزده روز مانده به مرگ» یا «می‌خواهم زنده بمانم» هستم که ژانر آن فانتزی است.

وی در پایان گفت: درباره مضمون رمان «می‌خواهم زنده بمانم» یا «سیزده روز مانده به مرگ» نمی‌توانم صحبت کنم اما تا پایان مرداد سال جاری این رمان را برای چاپ و انتشار به انتشارات «همشهری» تحویل خواهم داد.

بر اساس این گزارش، تاکنون از محمد رمضانی آثاری نظیر مجموعه داستان «پدرم خنده را به خانه می‌‌‌‌آورد»، رمان «مردی با چوب‌هایی زیر بغل»، مجموعه داستان «ماجراهای شیرین از زندگی شیرین یک فرماندار»، «کلاغ‌ها مهربان هستند، مهربان و تنها» و «رمان «باغبان، ژنرال و عطر گل سرخ» منتشر و روانه بازار نشر شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار