امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146316
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، اردوی اختتامیه‌ی دوره‌ی سوم شعر جوان انقلاب اسلامی (آفتابگردان‌ها) با حضور شاعران جوان از ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، اردوی اختتامیه‌ی دوره‌ی سوم شعر جوان انقلاب اسلامی (آفتابگردان‌ها) با حضور شاعران جوان از سراسر کشور کار خود را آغاز کرد.

در افتتاحیه‌ی این اردوی آموزشی میلاد عرفان‌پور مدیر دفتر شعر موسسه‌ی فرهنگی هنری شهرستان ادب ضمن خیرمقدم به شاعران جوان، آرزو کرد در این اردوی آموزشی نیز کارگاه‌های شعر مثمرثمر واقع شوند و شاعران بتوانند از حضور استادان متعدد حاضر در این دوره‌ها استفاده کنند.

شاعر کتاب «ناخوانده» همچنین هدف شاعری اشاره کرد و گفت: هدف از شاعری نباید شهرت و ثروت باشد بلکه شاعران جوان باید سعی کنند در خدمت اهداف هنری و تعهدات خود عمل کنند.

در ادامه، علی‌محمد مودب شاعر و مدیرعامل موسسه‌ی شهرستان ادب نیز ضمن خیرمقدم به آفتابگردان‌های شعر انقلاب، از لزوم جدی گرفتن شعر و شاعر توسط خود شاعر و جامعه سخن گفت.

شاعر کتاب «کهکشان چهره‌ها» افزود: در روزگاری که پدیده‌های غیرفرهنگی و ضدفرهنگی مثل فوتبال، این قدر توجهات اقشار گوناگون را به خود جلب می کنند، ما به عنوان هنرمندان هنر اصلی این مرز و بوم باید خود را و شعر را جدی بگیریم، حتی اگر ادارات و سازمان‌های رسمی توجهی به این مقوله نکنند و موسسه‌ای خصوصی مثل شهرستان ادب با مشکلات متعدد این دوره‌ها را برگزار کند.

اما نخستین استاد مهمان این دوره‌ی آموزشی، استاد برجسته‌ی شعر معاصر، محمدعلی بهمنی بود. بهمنی نیز ضمن خوشامد به آفتابگردان‌ها از خاطرات حضور در جمع آفتابگردان‌ها در دوره‌ی اول و سال 1390 گفت و این‌گونه حرکات آموزشی را لازمه‌ی پیشرفت شعر امروز ایران دانست. بهمنی سپس به ارائه‌ی درس‌گفتار درباره‌ی فرم و محتوا در شعر برای شاعران جوان پرداختند.

شما می‌توانید درس‌گفتارهای ارائه شده در اردوی آفتابگردان‌ها را در روزهای آینده در پایگاه اینترنتی موسسه‌ی فرهنگی هنری شهرستان ادب به نشانی www.shahrestanadab.com  دنبال کنید.

لازم به ذکر است اردوی آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی تا شنبه 25 بهمن‌ماه در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران واقع در احمدآباد مستوفی ادامه دارد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها