امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146355
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 103
محمد هاشمی رئیس دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به سخنان مقام ...

محمد هاشمی رئیس دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و توصیه معظم‌له به تیم مذاکره کننده اظهار داشت: در داخل عده‌ای سعی داشتند که از تیم مذاکره‌‌کننده بهانه‌گیری کنند و تقریبا موضع آنها همانند موضع مخالفان در خارج بود.

هاشمی ادامه داد: تبعاً این مسئله تا حدودی برای دشمن مطلوب بود چرا که فکر می‌کردند تیم مذاکره‌کننده در داخل پشتیبان ندارد و گروه‌های داخلی به دو گروه تبدیل شده‌اند و از این رو زیاده‌خواهی می‌کردند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه رهبری از تیم مذاکره‌کننده حمایت و مسیر را برای آنها ترسیم کردند و این حائز دو نکته است،‌ افزود: نکته اول اینکه تیم مذاکره‌کننده ایرانی در برابر رقیب خود یعنی غرب و گروه 1+5 از پشتوانه قوی همچون حمایت مقام معظم رهبری برخوردار شد و از جهت داخلی کسانی که داغ‌تر از رهبری بودند دیگر حنایشان رنگی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب هستد، یادآور شد: بنابراین مخالفان داخلی دیگر نمی‌توانند بگویند چرا در مذاکرات فلان مسئله را کم یا زیاد گفتید، چرا راه رفتید، چرا لبخند زدید و دست به سوژه‌سازی و بهانه‌گیری علیه تیم مذاکره‌کننده بزنند، بنابراین سخنان اخیر رهبری به تیم مذاکره‌کننده کمک کرد.

رئیس دفتر آیت‌آلله هاشمی رفسنجانی در خصوص اینکه رهبری ناظر به چه شرایطی بحث عدم توافق بد را مطرح کردند، گفت: گاهی منظور از توافق خوب در فرم و گاهی در محتواست اما قاعدتاً محتوا مورد نظر مقام معظم رهبری بوده است.

وی استراتژی توافق را مسئله برد- برد دانست ویادآور شد: از جمله منافع ایران بحث لغو تحریم‌ها، به رسمیت شناخته شدن حقوق حقه هسته‌ای و برخورداری از دانش هسته‌ای است لذا از نظر داخلی نیز تیم مذاکره‌کننده باید منافع کشور را ملحوظ کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها