امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14637
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علیرضا قربانی» خواننده موسیقی ایرانی در پیامی درگذشت استاد جلیل شهناز را تسلیت گفت.  در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علیرضا قربانی» خواننده موسیقی ایرانی در پیامی درگذشت استاد جلیل شهناز را تسلیت گفت.
 در این پیام آمده است:

بگذار تا بگریم چون ابر در بهاران؛ کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران

خبر درگذشت استاد بی‌همتای موسیقی اصیل ایرانی، خداوندگار تار، جناب جلیل شهناز بسیار متأثر و غمگین‌مان کرد.

جلیل شهناز را همه با تار می‌شناسیم و شاید به حق باشد که بگوییم تار را با جلیل شهناز... آن‌قدر نوا و آوی تارنوازی این جلیل­ مرد موسیقی ایران در گوش دلمان هست که به راستی خوش به نواهایش خو کرده‌ایم.

نام شهناز همچون دیگر بزرگان این عرصه با نام موسیقی ایرانی گره خورده و از آن جداشدنی نیست و هر جا که نامی از موسیقی ناب ایرانى بر زبان می‌آید نام اساتیدی همچون جلیل شهناز زنده می‌شود.

درود بر روح هنرمند و پاک استاد جلیل شهناز که نبودنش برای جامعه موسیقی فقدانی بزرگ به شمار می‌آید اما آن چنان آثار عمیق و شیوه نوازندگى نیک از خود به جای گذاشته است که نام و یاد و آثار او همواره در دل و گوش جان ما جاودانه است.

درگذشت این استاد بزرگ موسیقی ایرانی را به ملت هنر دوست ایران و جامعه هنر و موسیقی کشور و همچنین خانواده این بزرگ مرد تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه خداوند جلیل برای آن مرحوم غفران و آمرزش طلب می‌نماییم.
انتهای پیام/ ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها