امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146379
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۲:۳۹
تعداد بازدید: 125
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یگان موشک‌های راهبردی ارتش روسیه در حال انجام انجام «بزرگترین ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یگان موشک‌های راهبردی ارتش روسیه در حال انجام انجام «بزرگترین رزمایش» خود تاکنون است.

«ایگور یوگاروف» سخنگوی این یگان روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری اینترفکس از آغاز این مانور در روز پنجشنبه خبر داده و گفته بود انتظار می‌رود در این رزمایش بیش از 30 هنگ موشکی شرکت کنند. علاوه بر این، از سامانه‌های موشکی استقرار یافته بر روی خودروها و موشک‌های موجود در انبارها نیز در این رزمایش استفاده می‌شود.

پایگاه خبری نشنال‌اینترست نوشته این رزماسش در 12 منطقه متفاوت روسیه، از منطقه «تور» در غرب گرفته تا «ایرکوتسک» در شرق این کشور انجام می‌شود.

به گفته آقای یوگاروف این رزمایش قرار است آمادگی یگان موشک‌های راهبردی روسیه در برابر استه وسیعی از سناریوهای احتمالی متفاوت مورد ارزیابی قرار دهند.

این مقام روسی می‌افزاید نیروهای روسیه در روز اول این رزمایش در پنجشنبه به تمرین دفاع در برابر حملات خرابکارانه دشمن علیه موشک‌های سوار شده بر روی خودروها در میادین نبرد پرداخته‌اند.

نشنال‌اینترست، تمرکز این مانور نظامی بر حفاظت از یگان‌های موشکی مستقر بر روی خودرو را نشان دهنده تمایل روسیه برای عملیاتی کردن دکترین هسته‌ای این کشور قلمداد کرده است.

دکترین شوروی سابق بر عدم آغازگری استفاده از سلاح‌های هسته‌ای استوار بود اما روند فرسایشی قدرت نظامی متعارف روسیه در سال‌های پس از جنگ سرد باعث شده این کشور اتکا به سلاح‌های هسته‌ای برای دفاع از خودش را افزایش دهد.   

روسیه پس از مداخله نظامی ناتو در بالکان در دهه 1990 در اواخر سال 1999، دکترین جدید خود در زمینه امنیت ملی را ارائه کرد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها