امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146393
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین که دیروز دور میز مذاکره با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین که دیروز دور میز مذاکره با استقلال‌ طلبان نشست و بر سر آتش‌بس به توافق رسید، امروز گفت که هیچ ضمانتی برای اجرایی شدن این توافقات وجود ندارد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، کی‌یف با استقلال‌طلبان دونتسک و لوهانسک توافق کرده بود که جلوی ارائه کمک‌های بشردوستانه را به مردم اکثراً روس‌تبار این منطقه نگیرد و در آینده به آنها خودمختاری بدهد.

نمایندگان آلمان و اوکراین هم به نمایندگی از قدرت‌های اقتصادی و نظامی اتحادیه اروپا در مذاکرات این هفته حضور داشتند ولی تنها ساعاتی بعد از توافق دولت مرکزی و استقلال‌طلبان اوکراین، دیپلمات‌ها به خبرگزاری فرانسه گفتند که اتحادیه اروپا 24 ساعت پس از شروع آتش‌بس یعنی روز دوشنبه، تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال می‌کند.

غرب روسیه را به حمایت سیاسی و تسلیحاتی از استقلال‌طلبان متهم می‌کند.

رئیس‌جمهور اوکراین هم پس از موضع‌گیری‌های مقامات اروپایی در خصوص آتش‌بس، گفت که هیچ ضمانتی برای اجرای مفاد این توافق نیست.

وی همچنین در اظهارنظری دیگر که بیشتر به دلسردی وی از دورنمای صلح در کشورش پرده برمی‌داشت گفت: «نمی‌خواهم کسی توهم داشته باشد، راهی طولانی تا صلح باقی مانده است.»

مردم شرق اوکراین که اکثراً روس‌تبار هستند پس از روی کار آمدن دولت غرب‌گرا در پایتخت و قدرت گرفتن «گارد ملی» که به اقدامات نژادپرستانه و خشن مشهور است، استقلال از اوکراین را خواستار شدند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها