امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146408
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 82
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه صهیونیستی معاریو در خبری نوشت: معاونت دانشجویی دانشگاه فن‌آوری ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه صهیونیستی معاریو در خبری نوشت: معاونت دانشجویی دانشگاه فن‌آوری «دوربان» آفریقای جنوبی تصمیم گرفت به درخواست مدیریت این دانشگاه هر دانشجویی یهودی که جنگ اسراییل علیه فلسطینی ها در کرانه باختری و نوار غزه را تایید نماید را از دانشگاه مزبور اخراج کند.

پایگاه خبری المرکز الفلسطینی للاعلام - ارگان رسانه ای جنبش حماس- به نقل از این روزنامه عبری زبان نوشت: تصمیم معاونت دانشجویی دانشگاه دوربان آفریقای جنوبی در پاسخ به درخواست مدیریت دانشگاه یاد شده صورت گرفته است.

شورای اداری دانشگاه دوربان همچنین خواسته است از ثبت نام دانشجویان یهودی الاصل برای تحصیل در این دانشگاه ممانعت کند و هر صهیونیستی که از سوی «دولت اسراییل» برای تحصیل در افریقای جنوبی دارای بورسیه است اخراج نماید.

آفریقای جنوبی به عنوان کشوری که علیه رژیم‌آپارتاید در قرن بیستم به رهبری نلسون ماندلا جنگید همواره از سیاست های تبعیض نژادی رژیم اشغالگر قدس انتقاد کرده و در اعمال محدودیت های اقتصادی،‌آکادمیک و فرهنگی علیه رژیم اسراییل در حمایت از فلسطینی ها پیشتاز بوده است. علاوه براین شهر دوربان این کشور نیز به عنوان محلی برای کنفرانس های ضد نژادپرستی رژیم صهیونیستی معروف شده است که تاکنون چند کنفرانس با همین موضوع برگزار کرده است. در کنفرانس دوربان 1، سومین کنفرانس ضد نژادپرستی که در شهر دوربان آفریقای جنوبی در سال 2001 برگزار شد، 3500 سازمان دولتی رفتار رژیم اسرائیل در مقابل فلسطینی‌ها را محکوم کردند. در ابن کنفرانس نمایندگان آمریکا و اسرائیل در واکنش به اعتراضات شدید به عملکرد اسرائیل از کنفرانس خارج شدند. به همین دلیل اسرائیل و سازمان‌های صهیونیستی در اروپا و آمریکا، از مدت‌ها پیش برای تحریم کنفرانس دوربان دو از طرف کشورهای غربی و دریافت تضمین‌ برای تعدیل بیانیه نهایی کنفرانس تلاش زیادی کردند.  دوربان دو نیز در سال 2009 برگزار شد و طی ان سازمان های مردم نهاد از سراسر جهان رفتار رژیم صهیونیستی در قبال فلسطینی ها را محکوم کردند. در این کنفرانس محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین نیز حضور داشت و سخنرانی او در حمایت از فلسطینی ها و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی به مزاق برخی هم پیمانان این رژیم نظیر آمریکا،‌استرالیا و کانادا خوش نیامد و نمایندگان این کشورها سالن کنفرانس را ترک کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها